Te cztery ćwiczenia jogi pomogą ci się rozluźnić po długiej podróży. Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz!

Długa podróż może być przyczyną bólu głowy i spiętych mięśni. Tych kilka prostych ćwiczeń pomoże ci w rozluźnieniu ciała i wyciszeniu się po podróży.

Długi lot samolotem lub kilkugodzinna jazda samochodem zwykle kończą się sztywnym karkiem i bólem pleców. Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń, zaczerpniętych z jogi, aby rozluźnić spięte mięśnie. Trening pomoże zrelaksować się po długiej podróży. 

Krótki trening jogi pomoże na sztywne mięśnie i ból głowy

Aby ćwiczenia szybko przyniosły efekty, zdejmij buty i skarpetki - to pomoże ci się odprężyć. Usiądź wygodnie na hotelowej podłodze lub rozłóż matę, jeśli ją posiadasz. Zamknij drzwi, przewietrz pokój i do dzieła!

Ćwiczenie pierwsze - pozycja psa z głową w dół

Umieść stopy na podłodze, postaraj się, aby w miarę możliwości postawić całą stopę na powierzchni. Równolegle do stóp ustaw obie dłonie. Teraz rozciągaj ręce, wykonując wyrzuty ramion na boki. Następnie umieść ręce z powrotem na ziemi - rozluźniaj nogi, stawiając i odrywając na przemian stopy od podłogi oraz uginając kolana. Podczas ćwiczenia pamiętaj o głębokich wdechach i wydechach.

Ćwiczenie drugie - deska

Chociaż ta pozycja wymaga więcej siły i wytrzymałości, ma doskonały wpływ na nasze mięśnie pleców. Utrzymuj pozycję deski przez kilkadziesiąt sekund. Świetnie rozluźni ciało i pobudzi krążenie.

Ćwiczenie trzecie - wypady

Aby prawidłowo wykonać figurę, uklęknij na podłożu. Jedną nogę ugnij w kolanie i zostaw z przodu, drugą wyprostuj do tyłu. Unieś ręce do góry, starając się je lekko odchylać do tyłu. Już po chwili powinieneś poczuć, jak rozciągają się mięśnie na plecach. 

Ćwiczenie czwarte - przysiad

Proste i popularne ćwiczenie, a przynosi naprawdę świetne rezultaty! Wykonując przysiad, postaraj się, aby twoje pięty nie dotykały do podłogi. Wyprostuj ręce przed siebie. Pozostań w tej pozycji, trzymając równowagę i proste plecy.

Nie zapominaj o oddechach! Ćwiczenie głębokich wdechów i wydechów nie tylko pozytywnie wpłynie na mięśnie, lecz także pomoże uspokoić się i zrelaksować po długiej podroży.

Jak zacząć ćwiczyć jogę? Zobacz kilka podstawowych ćwiczeń: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.