Sylwia Gliwa namawia do ćwiczeń. Trenuje EMS i przypomina, że do wakacji zostało 6 miesięcy. Jakie efekty?

Sylwia Gliwa pochwaliła się na Instagramie, jak trenuje EMS. Te ćwiczenia upodobało sobie wiele gwiazd. Cenią je przede wszystkim za krótki czas trwania.

Sylwia Gliwa najbardziej znana jest ze swojej roli w serialu "Na Wspólnej". Aktorka w tym roku skończyła 41 lat i prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Na Instagramie postanowiła pochwalić się, jak trenuje EMS. To popularny rodzaj ćwiczeń, który polega na pobudzaniu do pracy mięśni poprzez ich elektrostymulację. Efektami tego treningu chwaliła się między innymi Anna Markowska. Jak o ćwiczeniach wypowiada się aktorka? 

Sylwia Gliwa namawia do ćwiczeń metodą EMS

Sylwia Gliwa to aktorka o szczupłej budowie ciała, która od dawna stara się dbać o swoje ciało. Tym razem pokazała, jak ćwiczy EMS. Ubrana jest w specjalny strój przeznaczony do tego rodzaju treningów. 

 
Trzeba ćwiczyć, koniecznie trzeba. Ja to po prostu lubię. EMS to szybka forma treningu - polecam dla zabieganych. Ćwiczę od miesiąca bez stresu, pośpiechu i oczekiwań, że bez pracy zdarzy się cud. Przypominam, plażowanie już za 6 miesięcy. Pozdrawiam Was, namawiając do ćwiczeń

- napisała pod zdjęciem. 

Na czym polega trening EMS? 

Trening z elektrostymulatorem EMS buduje siłę, poprawia kondycję oraz spala tkankę tłuszczową szybciej niż tradycyjne ćwiczenia. Osoba ćwicząca jest podłączana do specjalnego stroju wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Impulsy przesyłane do mózgu stymulują pracę mięśni, tym samym wytężając ich pracę. 

Przed rozpoczęciem takiego treningu należy przeprowadzić analizę składu ciała. Trener powinien dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Następnie zakłada się dopasowany strój sportowy, specjalnie przygotowaną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, do których przyczepione są elektrody. Warto pamiętać o tym, że każdy impuls wysyłany jest ze zmienną częstotliwością, która odpowiednio dobrana jest do rodzaju mięśni. 

Trenerka fitness przygotowała obszerny zestaw ćwiczeń, który każdy może wykorzystać:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.