Henry Cavill był prześladowany w szkole przez swoją nadwagę. Szczere słowa jednego z reżyserów otworzyły mu oczy

Henry Cavill otwarcie przyznaje, że jeszcze w szkole prześladowany był ze względu na swoją nadwagę. Dopiero szczere słowa jednego z reżyserów skłoniły go do podjęcia ćwiczeń i zmiany diety. Jego starania się opłaciły.

Henry Cavill to jedna z gwiazd Hollywoodu, która przeszła sporą przemianę. Jeszcze w czasach szkolnych przezywany był ze względu na swoją nadwagę. Od najmłodszych lat był zastraszany, a sytuacja, gdy w wieku 13 lat przeniósł się do jednej z najbardziej renomowanej, brytyjskiej szkoły prywatnych, w której semestr nauki kosztował ponad 45 tysięcy złotych. 

Henry Cavill szczerze o swojej przemianie

Henry Cavill w obszernym wywiadzie dla Men's Health przyznał, że dopiero słowa reżysera "Jamesa Bonda" otworzyły mu oczy i inaczej spojrzał na swój wygląd. Martin Cambell, jeszcze w roku 2005, nazwał go "lekko pucołowatym". Aktor mocno docenił te słowa i był wdzięczny za tak szczerą opinię. Tym bardziej, że to właśnie poniekąd przez swój ówczesny wygląd nie dostał roli w produkcji o losach najpopularniejszego tajnego agenta. 

 

Otwarcie przyznał także, że nie miał pojęcia, jak zacząć ćwiczyć, ani jak odpowiednio zmienić swoją dietę na zdrowszą. 

Byłem pulchnym dzieciakiem. Byłem bliski zaakceptowania swojego wyglądu i stwierdzenia: Chyba nic nie zrobię. Pomogła mi przetrwać myśl, że dzieciaki, które się ze mnie naśmiewały potrafiły podejść do mnie i stwierdzić, że jednak dobrze gram. I z tego czerpałem siłę.

- wyznaje szczerze. 

Szkolni koledzy nazywali go także "cytryną", czyli w ich slangu oznaczało to chłopaka, który nigdy nie nawiąże żadnej relacji z dziewczyną. Dzisiaj aktor zapracował na mocno wyrzeźbioną sylwetkę. To głównie dzięki niej dostał rolę w takich kinowych hitach, jak "Superman" czy "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" z 2017 roku. Henry nie spoczywa na laurach, jednak nie kryje dumy i zadowolenia z efektów swojej pracy. Dzięki swojemu wyglądowi zyskał dodatkowy zastrzyk pewności siebie.

Dieta Henry'ego Cavilla

Henry Cavill zazwyczaj rozpoczyna swój dzień od płatków owsianych z suszonymi owocami lub omletu z jajek. Nie stroni także od drugiego śniadania, na które zazwyczaj wybiera zdrowy ser lub shake proteinowy. Jego obiad składa się z dietetycznego burgera wegetariańskiego, sałatki z indykiem lub stekiem. Dzienny jadłospis to pięć dań, a wieczorem je lekką sałatkę lub zupę z warzywami. 

Aktor na siłowni zazwyczaj podnosi ciężary o łącznej wadze około 100 kilogramów. Stawia także na przysiady z obciążeniem, pompki i odrobinę wysiłku cardio. 

Rafał Maślak nie przerywa swoich treningów. Ćwiczy nawet z dzieckiem:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.