Lili Reinhart krytykuje aplikacje, które za bardzo ingerują w nasz wygląd

Lili Reinhart, gwiazda serialu "Riverdale", na instagramowej relacji mocno skrytykowała aplikacje, które pomagają zmienić nasz wygląd. Aktorka mówi, jakie niebezpieczeństwa płyną z nadmiernej korekcji zdjęć.

Lili Reinhart jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia. Sławę przyniosła jej rola Betty Cooper w serialu "Riverdale". Aktorka w mediach społecznościowych oraz udzielając wywiadów, często podkreśla, że ceni naturalny wygląd i stara się pokazać fanom, jak ważna jest samoakceptacja.

 

Lili Reinhart krytykuje aplikacje, które ingerują w nasz wygląd

Ostatnio na Instastories aktorki pojawił się wpis o jej stosunku do popularnych aplikacji na telefon, które zajmują się retuszem zdjęć. Gwiazda przyjęła jednoznaczne stanowisko - tego typu programy promują nierzeczywisty obraz świata i ludzkiego wyglądu, sprawiają, że pogarsza się nasza samoocena, a nawet mogą być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem:

Właśnie dlatego ludzie popadają w zaburzenia odżywiania. Media społecznościowe stały się zagrożeniem dla naszego zdrowia. Zdjęcia pokazywane w social media sprawiają, że ludzie mają nierealistyczne oczekiwania względem swojego ciała

- stwierdziła Lili na Instastories. Aktorka przestrzega swoich obserwatorów i prosi, aby nie używali tego typu aplikacji. Co więcej, gwiazda zauważyła, że retuszując swoje zdjęcia, sami przyczyniamy się do problemu, jakim jest zniekształcony obraz ciała.

Niebezpieczne skutki używania programów do retuszu

Nadmierne ingerowanie w swój wygląd przy pomocy wspomnianych programów powoduje, że tworzą się nowe, nierealistyczne standardy wyglądu ludzkiego ciała. Wywierają one ogromną presję na społeczeństwie - niektórzy chcą poddać się operacjom plastycznym, byle tylko upodobnić się do szczupłej gwiazdy, pozującej do zdjęcia na Instagramie. Wiele osób oglądając nienaturalnie odchudzone sylwetki swoich idolów, przestaje akceptować swoje ciało, przechodzi na restrykcyjne diety, a w skrajnych przypadkach popada w depresję lub choroby związane z zaburzeniami odżywiania. Każdy człowiek jest inny, nie istnieje jeden "idealny wymiar", do którego każdy z nas powinien dążyć. Dbajmy o siebie - nie ma nic złego w uprawianiu sportów, zdrowej diecie czy treningach na siłowni, ale pamiętajmy o akceptacji własnego ciała.

Zobacz, jak Ania Skura ćwiczy jogę razem z córką:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.