Jak schudnąć 5 kilogramów w miesiąc? Zobacz sprawdzone i skuteczne sposoby

Szybkie zrzucenie wagi to marzenie wielu z nas. Co zrobić, by zdrowo schudnąć pięć kilogramów w miesiąc?

Zrzucenie pięciu kilogramów w miesiąc jest możliwe! Wystarczy wprowadzić w życie pewne zmiany. W odchudzaniu pomogą treningi i dobrze ustawiona dieta. Szukając odpowiedniego sposobu, zapomnijmy o "magicznych dietach", które często nie przynoszą efektów, a zazwyczaj są niezdrowe i szkodliwe dla zdrowia.

Jak zdrowo schudnąć 5 kilogramów?

Jeśli planujemy przejście na dietę odchudzającą, należy pamiętać, by nie wprowadzać zmian drastycznie - może to spowodować problemy ze zdrowiem. Jak zatem zrzucić zbędnych 5 kilogramów w miesiąc? Wprowadzajmy stopniowo zmiany w sposobie odżywiania. Jak powinien wyglądać jadłospis osoby na diecie? Przede wszystkim, nasze posiłki muszą składać się z dużej ilości świeżych i jak najmniej przetworzonych produktów. Pamiętajmy o dużej ilości warzyw i owoców, jedzmy produkty pełnoziarniste. Ograniczmy spożywanie mięsa, pilnujmy, by nie zawierało ono zbyt dużo tłuszczu. Bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody - dorosły człowiek powinien spożywać średnio około 2-3 litrów samej wody dziennie. Czego nie jeść, by schudnąć? Wyrzućmy z diety kolorowe napoje, które nie dość, że są bardzo niezdrowe, to również powodują tycie. Ograniczmy spożywanie niezdrowych słonych przekąsek, takich jak słone paluszki, chipsy, krakersy czy solone orzeszki. Pamiętajmy, by nie spożywać fast foodów. Unikajmy gotowych słodyczy, które zawierają bardzo dużo cukru i niezdrowych konserwantów. 

Na czym polega zasada żywieniowa 80:20?

Ostatnio coraz więcej słyszy się o diecie 80:20, którą stosuje również wiele gwiazd. Na czym polega? Zasada mówi, że 80 proc. spożywanego przez nas pożywienia muszą stanowić zdrowe posiłki. Pozostałe 20 proc. to dozwolone "chwile słabości": wyjścia na miasto, kolacja z przyjaciółmi czy kawałek ciasta. Dla najlepszych efektów przy odchudzaniu dietę 80:20 dobrze jest stosować przy planowaniu posiłków na miesiąc. 20 proc. niezdrowych posiłków w skali miesiąca pomoże osiągnąć świetne rezultaty w odchudzaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.