Christian Bale przyznał się, że stosował ostre diety, aby zdobyć konkretne role filmowe

Christian Bale przyznał się, że do wielu ról filmowych musiał tyć lub chudnąć. Aktor podzielił się swoją historią i zapewnia, że więcej nie powtórzy swoich dietetycznych błędów.

Christian Bale to brytyjski aktor telewizyjny i filmowy, który zasłynął rolą Batmana. W 2011 roku otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy" za rolę w filmie "Fighter". Przeglądając filmografię Bale'a, można zauważyć, jak bardzo zmieniała się jego sylwetka na przestrzeni kolejnych lat. 

 

Christian Bale pracował nad wagą, aby zdobyć rolę

Aktor przyznał się, że chudł lub przybierał na wadze w szybkim tempie, aby zdobyć niektóre role. Jak podaje magazyn "Vainty Fair", w 2017 roku Bale samodzielnie przeprowadził dietę, aby upodobnić się do odgrywanej postaci. Przyznał się wtedy, że to nie jest pierwsza rola, do której pracował nad swoją wagą. Przez wiele lat Christian celowo wprowadzał się w efekt jojo, chudnąc i tyjąc, aby móc wcielić się w kolejnych bohaterów. Przybranie dodatkowych kilogramów do roli Cheneya, a następnie bardzo szybkie zrzucanie wagi do roli w najnowszym filmie "Ford v Ferrari" sprawiło, że 45-letni aktor znalazł się na skraju choroby. W wywiadzie udzielonym "CB's Sunday Morning" Bale zdradził, że kończy z tym niebezpiecznym dla zdrowia procesem.

Bardzo długo obiecywałem, że nie będę więcej tego robić. Tym razem naprawdę z tym kończę

- wyznał Christian w rozmowie z magazynem.

Christian Bale prawie doprowadził się do choroby

Ostatnio Bale musiał zrzucić ponad 31 kilogramów, aby wystąpić w najnowszym filmie. Wcześniej w 2004 roku zdobywca Oscara schudł ponad 54 kilogramy, aby ze szczupłego Patricka Batemana stać się wychudzonym Trevorem Reznikiem. Metoda, którą stosował aktor była wyjątkowo niebezpieczna. Po latach wyznał, że w tamtym czasie prawie nie jadł i spożywał używki. Igranie z wagą przez lata przysporzyło mu poważnych kłopotów ze zdrowiem. Matt Damon, z którym Bale spotkał się na planie ostatniego filmu, powiedział w wywiadzie dla "Sunday Morning":

Czasem gdy jesteśmy razem na zdjęciach, Christian mówi nagle: poczekaj, dzwoni mój radiolog, muszę odebrać!

- wyznaje Damon.

Mamy nadzieję, że Christian Bale wziął sobie do serca konsekwencje, które mogą wyniknąć z takiego stylu życia. 

Jak zacząć trenować? Zobacz trening stabilizacji:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.