Alexia Clark przedstawia świetny trening wytrzymałościowy. Jest wersja dla początkujących i zaawansowanych

Alexia Clark dzieli się swoimi treningami w mediach społecznościowych. Największym zainteresowaniem cieszą się propozycje ćwiczeń dla początkujących.

Alexia Clark to trenerka personalna, która robi karierę na Instagramie, gdzie dzieli się swoimi propozycjami treningowymi. W ostatnim poście pokazała swoje ćwiczenia z taśmami, które zostały wykorzystane w nietypowy sposób. 

 

Alexia Clark pokazuje, w jaki sposób wykorzystać taśmy treningowe

Przedstawione materiały wideo skupiają się na ćwiczeniach, które wykorzystują ciężarki oraz taśmy treningowe, używane w różnych kombinacjach. Alexia zaprezentowała dwie wersje ćwiczeń: dla osób bardziej zaawansowanych oraz początkujących. Zaznacza, że dla najlepszego efektu cały trening najlepiej powtórzyć 3-5 razy.  

Plan treningowy: wersja dla początkujących i zaawansowanych

Pierwsze ćwiczenie (12 powtórzeń) 

  • Zaawansowani: klasyczne pompki urozmaicamy dzięki wykorzystaniu taśmy treningowej, znajdującej się na naszych plecach, która jest zawieszona na ciężarkach, umieszczonych po obu stronach naszego ciała.
  • Początkujący: wykonują pompki, opierając ciężar ciała na sztandze bez wykorzystania taśm i ciężarków. Bardzo ważne jest, aby pilnować prawidłowego ułożenia pleców.

Drugie ćwiczenie (10 powtórzeń na każdą stronę)

  • Zaawansowani: kolejny raz wykorzystujemy taśmy treningowe i ciężarki w roli dodatkowego obciążenia ciała. Ćwiczymy na macie, figura polega na połączeniu wyjściowej pozycji do pompki i deski, które robimy na zmianę.
  • Początkujący: wykonują tę samą figurę bez taśm treningowych i ciężarków w pozycji stojącej, opierając ramiona o stół lub wysoki materac. 

Trzecie ćwiczenie (15 powtórzeń na każdą stronę)

  • Zaawansowani: ćwiczenie wykonuje się na macie. Taśma treningowa, zaczepiona o ciężarki, znajduje się na wysokości pośladków. Figurę zaczynamy od pozycji deski, następnie przekładamy ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą stronę.
  • Początkujący: wykonują ten sam ruch bez obciążenia i maty, opierając ręce na stole lub materacu.

Czwarte ćwiczenie (8 powtórzeń na każdą stronę)

  • Zaawansowani: wykonują pompki z obrotem i wyciągnięciem ręki do góry. Ciężarki są umieszczone po obu stronach naszego ciała i połączone taśmą treningową, która znajduje się na naszych plecach.
  • Początkujący: ćwiczą ten sam układ figur bez obciążenia i maty, trzymając ręce na wysokim materacu.

Choć trening może wygląda niepozornie, wymaga użycia siły. Regularne ćwiczenia przynoszą świetne efekty.

Gwiazdy chodzą na siłownię. Zobacz trening Pauliny Sykut-Jeżyny: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.