Jessica Mercedes zdradziła swój sposób na trening. Tę samą metodę stosuje Sara Boruc

Jessica Mercedes od lat uważana jest za jedną z najlepszych polskich blogerek modowych, a teraz bizneswoman. Na Instagramie Jess zdradziła, jak dba o formę. Ten sposób uwielbia również Sara Boruc!

Jessica Mercedes od lat "pracuje w internecie". Jeszcze do niedawna była blogerką modową, ale wszystko zmieniło się, kiedy założyła swoją pierwszą markę Moiess, ze strojami kąpielowymi. Po ogromnym sukcesie brandu postanowiła stworzyć także markę modową Veclaim, którą uwielbiają polskie gwiazdy takie jak np. Anna Lewandowska

Gwiazda, choć ma naprawdę dużo pracy, znajduje również czas na aktywność fizyczną. Jess trenuje na siłowni pod okiem trenera gwiazd Tadeusza Gauera, ale nie tylko. Co jeszcze robi?

Zobacz, jak prawidłowo rozciągać mięśnie!

Zobacz wideo

Jessica Mercedes pokazała, jak wygląda po zajęciach bikram jogi 

Zazwyczaj joga kojarzy nam się z czymś, co ma nas wyciszyć, pomóc rozciągnąć mięśnie i poprawić gibkość. Oczywiście to wszystko prawda, ale obecnie na rynku dostępne są również ulepszone zajęcia jogi, zalicza się do nich również bikram joga. 

Jessica Mercedes trenuje jogęJessica Mercedes trenuje jogę www.instagram.com/jemerced/

Co to jest bikram joga? 

Podczas treningu bikram jogi wykonuje się dokładnie takie same asany, jak w przypadku klasycznej formy tej aktywności fizycznej. Jedyną i największą różnicą jest temperatura w pomieszczeniu, która dochodzi nawet do 42 stopni! Ponadto w sali treningowej wilgotność powietrza powinna wynosić około 40-50 proc. 

Zajęcia trwają 90 minut i składają się z 26 asan i dwóch ćwiczeń oddechowych. Efektywność tego rodzaju ćwiczeń związana jest głównie nie z poszczególnymi pozycjami, a specyficznymi warunkami, w których się ćwiczy. Wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza rozluźniają mięśnie oraz stawy, dodatkowo zwiększając intensywność wysiłku.

Gwiazdy trenują jogę 

Do miłośniczek bikram jogi zalicza się również Sara Boruc, która przed trzecim porodem regularnie wykonywała taki trening. Z kolei Julia Wieniawa stawia na równie intensywną jogę w studiu Yoga Beat, gdzie poszczególne figury wykonuje się w naprawdę szybkim tempie. Efekty obu pań widoczne są gołym okiem. 

Kto jeszcze trenuje jogę? Edyta Herbuś, Anna Skura, Karolina Pisarek i wiele innych. 

Więcej o: