"Poczułam, że już nie walczę ze swoim ciałem, zaczęłam z nim pracować" - Brazylijka zdradza sekret utraty wagi

Luciana Martinez przez wiele lat walczyła z nadwagą. Po wielu nieprzyjemnych przejściach, treningach i dietach znalazła sposób, by pozbyć się zbędnych kilogramów.

Luciana Martinez przez długi czas nie mogła pogodzić się ze swoim ciałem. Przez wiele lat bezskutecznie walczyła ze zbędnymi kilogramami. Po wielu nieudanych próbach udało jej się znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Teraz Martinez dzieli się swoją historią w sieci i uczy się, aby zdobyć kwalifikacje trenera personalnego.

 

Długa walka z nadwagą

Jak można przeczytać w "Womens Health" Luciana Martinez dorastała w Brazylii, we włoskiej rodzinie. Rodzice Martinez kierowali się starą zasadą "im więcej zjesz, tym będziesz zdrowszy". W ten sposób kobieta już jako dziecko zaczęła cierpieć z powodu nadwagi. Rówieśnicy nie dawali spokoju i wyśmiewali się z jej wyglądu. Gdy Luciana miała 19 lat zmarła jej babcia, z którą miała bardzo dobry kontakt. Babcia Martinez zmarła na raka żołądka. Kobieta bardzo przeżyła śmierć bliskiej osoby, przez co popadała w jeszcze większe napady objadania się. Luciana poczuła, że wpadła w spiralę, z której nie będzie mogła sama się wydostać. Zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy.

Pomogło ustawienie diety i treningi

Na początek zaczęła współpracować ze specjalistą do spraw żywienia. Nauczyła się przygotowywać zdrowe posiłki. Waga zaczęła powoli spadać. Martinez wspomina, że mimo utraty wagi nie czuła się szczęśliwa. Wciąż nie akceptowała swojego ciała.

W wieku 29 lat przeprowadziła się do Londynu, gdzie zapisała się od razu na siłownię. Na początku nie miała pojęcia, w jaki sposób zaplanować treningi, dlatego zaczęła od ćwiczeń cardio i elementów tajskiego boksu. Zajęcia na siłowni zaczęły sprawiać jej radość. Po dwóch latach zapisała się na program utraty wagi, gdzie ćwiczyła pod okiem trenera personalnego. Zajęcia z instruktorem były strzałem w dziesiątkę - Martinez w końcu dowiedziała się, jak prawidłowo dobierać treningi do planu utraty wagi. Wsparcie trenera pomogły kobiecie w momentach, gdy myślała, że trening jest ponad jej siły. Dodatkowo, motywacja od innej osoby sprawiła, że Luciana zaczęła akceptować swoje ciało. Zmienił się jej sposób myślenia, co okazało się kluczem do samoakceptacji. Problem nadwagi zniknął, a przeżycia Martinez sprawiły, że kobieta postanowiła sama zostać trenerem personalnym i pomagać innym w pracowaniu nad własnym ciałem.

Jak szybko spalić zbędne kalorie? Zobacz trening turbospalania: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.