Mariela Bravo pokazuje proste i efektywne ćwiczenia na smukłe nogi. Ten trening wykonasz samodzielne w domu

Pasją Marieli Bravo są treningi fitness oraz wszystko to, co wiąże się ze zdrowym i aktywnym trybem życia. Ostatnio postanowiła pokazać na Instagramie trening na piękne nogi.

Mariela Bravo to miłośniczka treningów oraz zdrowego stylu życia. W mediach społecznościowych Mariela chętnie dzieli się przykładowymi treningami, które może wykonać każdy. Instagram Bravo śledzi już 168 tysięcy obserwatorów, co tylko potwierdza, że treningi Marieli budzą ogromne zainteresowanie i przynoszą świetne efekty. 

 

Trening na nogi z wykorzystaniem gum 

Zaproponowany przez Marielę trening składa się z czterech rund oraz dwunastu powtórzeń każdego przedstawionego ćwiczenia. Całość wykonujemy na macie. 

  • Pierwsza figura polega na wykonaniu popularnej "deski", urozmaiconej ćwiczeniami nóg: na wysokości kostek mamy założoną taśmę treningową, którą musimy utrzymać, wykonując jednocześnie wypady w bok.
  • Drugim zadaniem jest klęk podparty z naprzemiennym prostowaniem nóg, które są dodatkowo obciążone napiętą taśmą.
  • Kolejne dwa ćwiczenia zaczynamy od oparcia ciężaru ciała na jeden bok, stabilizując pozycję ugiętą ręką, trzymając ją pod kątem prostym. Następnie wykonujemy ćwiczenia nogami, które trzymają napiętą taśmę: pierwsze ćwiczenie polega na uginaniu nogi i podciąganiu kolana jak najwyżej potrafimy. Druga figura polega na unoszeniu wyprostowanej nogi z taśmą, równolegle do podłoża.
  • Piąty element treningu to rozciąganie taśmy treningowej na uniesionych nogach, ciężar ciała opieramy na ugiętych rękach. Następne ćwiczenie jest rozwinięciem poprzedniego - poprzeczkę podnosi dodanie elementu, podczas którego opuszczamy nogi na matę, cały czas trzymając napiętą taśmę. Następnie kładziemy się na podłożu, uginamy jedną nogę w kolanie, a drugą nogę podnosimy i staramy się wyprostować przy napinaniu gumy.
  • Do wykonania przedostatniej figury przenosimy taśmę tak, aby znajdowała się tuż nad kolanami. Prostujemy ręce i podnosimy plecy do góry. Następnie naciągamy taśmę rozchylając nogi. Całość kończymy kładąc tułów na macie. Ostatnie ćwiczenie jest modyfikacją poprzedniego - wyrzucamy element, w którym po powtórzeniu kładziemy się na macie i podczas każdego z dwunastu powtórzeń mamy uniesione plecy w górze. 

Proste sposoby na piękną sylwetkę

Mariela Bravo przekonuje, że do wykonania efektywnych ćwiczeń nie potrzebujemy specjalistycznych i drogich przyrządów, do których dostęp mamy jedynie na siłowni. Pokazywane przez kobietę treningi można wykonać samodzielnie w domu, inwestując jedynie w wygodną matę oraz taśmy ćwiczeniowe, które dostać można w każdym sklepie sportowym.

Skuteczny trening na barki? Zobacz, co poleca trenerka fitness Agata Hincyngier: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA