Jak zrzucić brzuch? Ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu i na siłowni

Marzysz o kaloryferze na brzuchu? Jak każdy! Płaski brzuch, który pięknie prezentuje się w kostiumie kąpielowym to bardzo realne pragnienie. Wystarczy wdrożyć odpowiedni program treningowy, zmienić nawyki na zdrowsze i oczywiście przyjrzeć się swojej diecie. Od czego zacząć? Od najlepszych ćwiczeń na zrzucenie brzucha.

Jak ćwiczyć, by zrzucić brzuch? I jak zrzucić brzuch piwny?

Mięsień piwny to potoczna nazwa mięśni brzucha, które przykryła tkanka tłuszczowa. Ta nieco pieszczotliwa nazwa nie ukryje jednak prawdy – mięsień piwny oznacza zbędne kilogramy. Jak zrzucić brzuch piwny? Tak naprawdę nie istnieją żadne ćwiczenia, które są specjalnie dedykowane zrzucaniu brzucha piwnego. Jednak, jak zostało udowodnione naukowo, najlepszym sposobem na zrzucenie tkanki tłuszczowej – także tej z brzucha – jest trening interwałowy. Skutecznie podkręci metabolizm i pozwoli nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie, jak ćwiczyć, by zrzucić brzuch, pamiętaj, że najlepszy będzie trening interwałowy w połączeniu z treningiem siłowym. Choć wiele osób uważa, że to kardio przybliży nas do kaloryfera na brzuchu, to tak naprawdę interwał jest lepszym rozwiązaniem.

Tkanka tłuszczowa w trakcie treningu kardio będzie lepiej spalana, ale tylko w trakcie wysiłku. Po skończonej aktywności nasz metabolizm wróci do normy. A trening interwałowy skutecznie pobudzi go do działania, podkręci na długi czas. W większości przypadków ten podkręcony metabolizm może utrzymać się na wysokim poziomie nawet dwie doby po porządnie przeprowadzonych ćwiczeniach.

Jeśli do treningu interwałowego dodamy wspomniany trening siłowy, „jesteśmy w domu”. Trening siłowy beztlenowy najlepiej wspomoże interwały. Treningi wykonywane naprzemiennie porządnie wzmocnią brzuch. Zaczną także budować masę mięśniową, tym samym zmniejszając tkankę tłuszczową.

Najlepsze ćwiczenia na zrzucenie brzucha zaczynają się od planu

Wciąż pytamy, jakie są najlepsze ćwiczenia na zrzucenie brzucha. A prawda jest taka, że nawet najlepsze ćwiczenia na zrzucenie brzucha sam nic nam nie dadzą. Potrzebujemy solidnego planu działania! Warto rozpisać go w czasie i przygotować się na kilkumiesięczną walkę o zrzucenie piwnego brzucha.

Nasz plan treningów na brzuch powinien zakładać regularne ćwiczenia. Jeśli zależy nam na efektach błyskawicznych, można ćwiczyć nawet codziennie. 15 minut pomoże osiągnąć sukces. Jeśli nastawiamy się na długofalowe działania, lepiej ćwiczyć cztery razy w tygodniu.

Niezbędna jest także restrykcyjna dieta, która założy rezygnacje ze słodyczy, niezdrowej żywności, napojów gazowanych czy alkoholu. Warto także pamiętać o piciu minimum dwóch litrów płynów dziennie – najlepiej wody mineralnej niegazowanej. Woda wypełni żołądek, ograniczając uczucie głodu do minimum i skutecznie nawodni organizm. To szczególnie ważne przy intensywnych ćwiczeniach.

Z tą wiedzą możemy przystąpić do ćwiczeń. Poniżej prezentujemy ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu i ćwiczenia na zrzucenie brzuch na siłowni.

Ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu – deska. Przyjmij pozycję podporu. Rozstaw ręce na szerokość ramion, trzymaj dłonie pod barkami. Wejdź na palce u stóp. Trzymaj podpór. Twoje ciało ma tworzyć linię prostą. Nie zapadaj się w lędźwiach. Wytrzymaj minutę.

Ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu – rowerek. Połóż się na plecach. Podnieś nogi i ustaw je pod kątem prostym do podłoża. Zacznij na przemiennie opuszczaj nogi, kręcić nimi kółka, tak jakbyś jeździł na rowerze. Nie odrywaj kręgosłupa lędźwiowego od podłoża. Ćwicz przez minutę.

Ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu – brzuszki. Połóż się na plecach. Zegnij nogi w kolanach, stopy wbij w podłogę. Dłonie złóż w koszyczek i włóż pod głowę. Wykonuj spięcia brzucha. Ruch idzie z brzucha. Głowa jest unoszona siłą mięśni brzucha. Nie zbliżaj głowy do mostka. Wykonaj 50 powtórzeń.

Ćwiczenia na zrzucenie brzuch na siłowni - brzuszki z wykorzystaniem piłki gimnastycznej. Połóż się na macie. Piłką włóż między łydki. Podnieś nogi do kąta prostego. Zacznij wykonywać klasyczne brzuszki.

Ćwiczenia na zrzucenie brzuch na siłowni - unoszenie nóg na drążku. Chwyć się drążka. Podnoś jak najwyżej zgięte nogi. Docelowo kolana powinny dotykać brody. Zrób 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na zrzucenie brzuch na siłowni - skłony z wykorzystaniem sztangielki. Stań prosto w lekkim rozkroku. Oprzyj jedną rękę na karku. W drugiej trzymaj hantle. Sięgnij nią do przeciwnej nogi. Na koniec prostujemy się. Powtórz 20 razy na każdą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.