Spektaularna przemiana. Wyśmiewana z powodu nadwagi Amerykanka zrzuciła ponad 90 kilogramów

Kara Beck była wytykana przez rówieśników z powodu wagi. Zbędne kilogramy poważnie zagrażały zdrowu i życiu kobiety. Amerykance udało się zrzucić 90 kilo!
 

Pierwsze niemiłe komentarze na swój temat Kara usłyszała w wieku 12 lat. W wywiadzie dla magazynu "Today" zwierzyła się, że nawet przyjaciele obgadywali ją za plecami, przezywając kobietę. Każdy ma pewne granice wytrzymałości. W pewnym momencie Amerykanka powiedziała dość. 

Problemy z nadwagą zaczęły się bardzo wcześnie

Na początku Kara starała się zrozumieć swoich rówieśników - jej wymiary odbiegały od normy. Jej problemy z wysoką wagą sięgają czasów przedszkola. U Ośmioletniej Kary lekarze zdiagnozowali cukrzycę. To był poważny sygnał wysyłany przez organizm, że nadwaga szkodzi zdrowiu. Wytykanie przez kolegów palcami sprawiło, że u Kary pogłębiły się niezdrowe nawyki żywieniowe. Amerykanka wyznała:

Znęcanie się zniszczyło moją psychikę do tego stopnia, że spowodowało nieprawdziwy, niezdrowy obraz mojego ciała i całkowity brak samoakceptacji.

- powiedziała Beck w rozmowie z "Today". W liceum kobieta musiała poddać się leczeniu depresji, włączając środki farmakologiczne. 

Długa walka z otyłością

Gdy Kara wyszła za mąż postanowiła pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety, był to efekt krótkotrwały. Po ciąży kobieta ważyła 167 kilogramów! W tamtym momencie wiedziała, że potrzebuje pomocy. Lekarze namówili kobietę do operacji żołądka, która była pierwszym krokiem do walki o nową sylwetkę. Na początku nie było łatwo - nawet 15 minutowe treningi wykańczały Karę. W miarę upływu czasu, nabierała siły i wytrzymałości. Teraz Beck spędza na siłowni godzinę, sześć razy w tygodniu. Kara podkreśla, że równie ważna przez cały okres zrzucania wagi jest terapia psychologiczna. Tylko samoakceptacja może wpłynąć na efektywność treningów. Po zrzuceniu 90 kilogramów kobieta zdecydowała się na zabieg usunięcia rozciągniętej na brzuchu skóry. W wyniku otyłości, w tym miejscu Amerykanka miała jej dwa razy więcej.

Obecnie Kara wspiera osoby, które pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Na Instagramie podzieliła się wzruszającą historią, zdjęciami oraz radami, jak sobie radzić w trakcie odchudzania.

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Zobacz trening odchudzający: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.