Aneta Zając zrzuciła 10 kilogramów. Zdradza szczegóły diety przy chorej tarczycy

Aneta Zając cierpi z powodu chorej tarczycy. Powikłania wywołane chorobą wymagają wyrzeczeń. Aktorce ostatnio udało się zrzucić 10 kilogramów. Jak teraz wygląda jej dieta?

Aneta Zając zdobyła sympatię widzów odgrywając jedną z głównych ról w serialu "Pierwsza miłość". Zainteresowanie aktorką wzrosło po jej udziale w show "Taniec z gwiazdami". Jakiś czas temu jej przybranie na wadze przykuło uwagę fanów. Wtedy aktorka ujawniła, co jest przyczyną przybycia zbędnych kilogramów. Problemem okazała się choroba Hashimoto. 

 

Aneta Zając walczy z chorą tarczycą

Aktorka ujawniła, że nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca jest przyczyną nie tylko zbędnych kilogramów, lecz także złego samopoczucia, a przede wszystkim problemów ze zdrowiem. Aby postarać się uspokoić pracę tarczycy, Zając przyjmowała hormony, co spowodowało efekty uboczne - gwiazda znów przybrała na wadze. 

Jak wygląda dieta przy problemach z tarczycą?

Aktorka przyznaje, że walka z zawyżoną wagą nie była prosta - Zając jest miłośniczką dobrej kuchni, a gotowanie to jej pasja. O pomoc w ułożeniu odpowiedniej diety postanowiła poprosić specjalistów. W rozmowie z "Party" ujawniła, jakie zalecenia dostała od lekarzy. Po pierwsze, musiała wyrzucić z jadłospisu cukier, makaron pszenny oraz tłuste mięso. Po drugie, podstawą diety zostały warzywa i owoce, przez co sposób odżywania przypomina post Dr Dąbrowskiej. Jak jednak podkreśla Zając, nie jest aż tak restrykcyjny.   

Metamorfoza Anety Zając

Gwiazda małego ekranu zastosowała się do zaleceń dietetyków. Przestrzeganie właściwej diety oraz wykluczenie szkodliwych produktów przyniosło świetne efekty. Pierwszy raz metamorfozę aktorki jej fani mogli zobaczyć podczas jubileuszowego, setnego odcinka "Tańca z gwiazdami", gdzie Zając pojawiła się jako gość. Gwieździe udało się zrzucić 10 kilogramów, co jest widoczne gołym okiem. Aktorka promienieje i wyraźnie lepiej się czuje we własnej skórze. Właściwy jadłospis przysłużył się nie tylko sylwetce, lecz także zdrowiu aktorki - prawidłowa dieta przy chorobie Hashimoto jest niezwykle ważna. 

Jak zacząć trening odchudzający? Zobacz ćwiczenia, które pozwolą Ci zrzucić zbędne kilogramy:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA