Katarzyna Bosacka wyjaśnia, dlaczego nie może schudnąć. Post dr Dąbrowskiej uwielbia Karolina Szostak

Katarzyna Bosacka od wielu lat tłumaczy Polakom, co jest zdrowe, co warto jeść, a czego absolutnie nie powinniśmy mieć w swojej lodówce. Mimo tak ogromnej wiedzy dziennikarka od dłuższego czasu mierzy się z efektem jojo. Dlaczego?

Post dr Dąbrowskiej jest jednym z najchętniej stosowanych przez gwiazdy. Spektakularną metamorfozę dzięki tej metodzie odchudzania przeszła Karolina Szostak, której nie tylko udało się schudnąć prawie 30 kg, lecz także utrzymać wagę bez efektu jojo. 

Katarzyna Bosacka również wielokrotnie próbowała schudnąć, ale jak sama przyznała, to nie samo odchudzanie jest trudne, a właśnie utrzymanie efektu. 

Chudłam wiele razy, ale jak to ktoś kiedyś powiedział – nie sztuką zrobić szpagat. Sztuką z niego wstać. Sztuką jest utrzymać to. U mnie się inaczej wydarzyło. Spektakularnie schudłam siedem lat temu, a zaraz potem zaszłam w czwartą ciążę. W ogóle tego nie żałuję ani tych kilogramów, które mi przybyły też nie żałuję. Nieważne, ile razy upadałyśmy, ważne, żeby wstać i próbować.

- mówi Bosacka na swoim kanale EkoBosacka.

Dlaczego Katarzyna Bosacka nie może schudnąć? 

Dziennikarka zdradziła również, że nie jest w stanie być na poście dr Dąbrowskiej dłużej niż 14 dni, bo wymaga to od niej całkowitego zaszycia się w jakimś miejscu, bez dzieci i obowiązków. 

Na diecie doktor Dąbrowskiej byłam dwa czy trzy razy. Ale mam to do siebie, że muszę wyjechać, zostawić dzieci, sprzątanie, gotowanie, krzątanie się po kuchni. Muszę się zaszyć gdzieś, ale muszę być odcięta od rodziny i telefonów. Najdłużej wytrzymałam 14 dni.

Przypomnijmy, że cały post trwa 40 dni. Posiłki w tym okresie nie przekraczają 600 kcal dziennie. Nie da się ukryć, że jest to bardzo mało i takiego postu nie powinno wykonywać się bez wcześniejszej konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Więcej o tej diecie przeczytacie tutaj

Bosacka na koniec powiedziała, że w jej życiu nie ma miejsca na żadne używki, dlatego, jeżeli miałaby zrezygnować z jedzenia, to już w ogóle zabrakłoby jej jakichkolwiek przyjemności. 

[...] Nie palę papierosów, nie piję alkoholu, nie biorę narkotyków. Nie mam czasu nawet książki przeczytać. Jak przestanę jeść, to nic mi z przyjemności nie zostanie.

Pamiętajmy, że podczas odchudzania zawsze powinno chodzić o zdrowie, a nie tylko wygląd zewnętrzny. Oczywiście on jest również ważny, ale obsesyjna dieta może doprowadzić, chociażby do anoreksji

Zobaczcie też, jak udało się schudnąć Sylwii Bombie. Gwiazda Gogglebox zrzuciła prawie 30 kg! 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.