Dziś światowy dzień walki z otyłością. Dietetycy radzą, jak poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami. To proste sposoby

24 października to wyjątkowa data na całym świecie. Co roku obchodzimy w tym czasie międzynarodowy dzień walki z otyłością.

Co roku, 24 października obchodzimy światowy dzień walki z otyłością. Kiedy waga staje się poważnym problemem i zagrożeniem dla życia? 

Otyłość to choroba cywilizacyjna 

Z nadmiernymi kilogramami walczy coraz większa część populacji. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że otyłość stała się prawdziwą epidemią. Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej przypadków śmiertelnych! W dzisiejszym świecie, erze nadmiernego konsumpcjonizmu, nadwaga stała się jednym z najgroźniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia. 

Dlaczego warto pilnować zdrowego trybu życia?

Pilnowanie właściwej wagi pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego ciała. Odpowiednia waga zmniejsza ryzyko cukrzycy, chorób serca i układu krążenia. Ma zbawienne działanie na pozytywne myślenie i odbiór własnej osoby. To tylko kilka podpunktów z długiej listy zalet dbania o sylwetkę. Ważne jest, aby dbać o zdrowe posiłki już od najmłodszych lat - zmniejszy to ryzyko otyłości w późniejszym wieku. Gwiazdy często promują zdrowe odżywianie, przykładem jest Natalia Kukulska, która ostatnio podzieliła się zdjęciem samodzielnie wykonanego drugiego śniadania dla swojej córki:

 

Gwiazdy, które dbają o dietę

O swojej diecie odchudzającej w tym roku poinformowały m. in. Katarzyna Skrzynecka, Dorota Szelągowska czy Małgorzata Rozenek-Majdan. Na swoich mediach społecznościowych gwiazdy często informują o swoich treningach oraz co aktualnie stanowi podstawę ich diety. Wiele z nich chwali post Dr Dąbrowskiej. 

Co zrobić, by schudnąć? - dieta 

Aby pilnować wagi należy zacząć od zdrowego odżywania. Dietetycy radzą, aby pilnować odpowiedniej ilości tłuszczów, węglowodanów i białka. Pijmy dużo wody. W miarę możliwości unikajmy niezdrowych przekąsek i słodyczy. Ostatnio wiele gwiazd chwali dietę wegetariańską, która bardzo pomogła w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Trening na piękną sylwetkę

Pamiętajmy o przebywaniu na świeżym powietrzu - długie spacery lub bieganie świetnie wpłyną na naszą kondycję oraz zdrowie. Dodatkowo, gdy pozwala na to czas i nie brakuje nam chęci, wybierzmy się na dodatkowe zajęcia. Siłownia, fitness, trening TBC, tenis czy pływanie - możliwości nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie.

24 października narodowym dniem walki z otyłością

Dzisiejsza data ma na celu przede wszystkim uświadamianie istnienia problemu. To dzień, który ma na celu zachęcanie do walki z chorobą, jaką niewątpliwie jest nadwaga. Przez cały rok można znaleźć wiele wydarzeń promujących zdrowe nawyki żywieniowe, podczas których spotkamy ekspertów w temacie żywienia, którzy podzielą się cennymi wskazówkami na temat zdrowego odżywiania i bezpiecznej diety odchudzającej. 

Jak zacząć trening na odchudzanie? Zobacz propozycję ćwiczeń: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.