Co łączy Jennifer Aniston i Reese Witherspoon? Wyznały: "Nie jemy nic przez 16 godzin"

Jennifer Aniston i Reese Witherspoon zawdzięczają swój fantastyczny wygląd wielu wyrzeczeniom i jasno określonemu planowi diety. Znamy szczegóły ich dietetycznych postanowień.

Jennifer Aniston i Reese Witherspoon mogą pochwalić się naprawdę wspaniałymi sylwetkami. Obie aktorki przykładają wiele uwagi do tego, by ich ciała były zdrowe i w dobrej kondycji. Aniston w tym roku skończyła równo 50 lat, a Witherspoon 43. Choć druga z nich jest mamą trójki dzieci, zupełnie tego po niej nie widać.

Aniston i Witherspoon o swojej diecie i poście 

Aniston i Witherspoon stosują 16-godzinny post. W czasie pozostałych ośmiu godzin mogą wypijać zielone, zdrowe soki, a treningi odbywają aż sześć dni w tygodniu. Raz w tygodniu pozwalają sobie na dzień bez stosowania postu i skupiają się wtedy na zdrowych i pożywnych posiłkach.  

Nigdy nie zaczynamy dnia od śniadania

- wyznały w rozmowie z Radio Times

Reese opowiada, że codziennie musi wcześnie wstawać. Dzień zaczyna od zielonego soku i ciemnej kawy. Potem, o 7:30, rozpoczyna ćwiczenia. Jennifer z kolei wypija ulubiony sok z selera, po którym oddaje się medytacji i zaczyna ćwiczyć. Aktorka na obiad chętnie sięga po talerz zdrowych warzyw gotowanych na parze z białą rybą, a na podwieczorek lubi zjeść meksykańskie taco. Przyznaje, że zauważyła znaczącą różnicę między tym, jak funkcjonuje wtedy, kiedy jest najedzona oraz wtedy, kiedy nie jest najedzona.

 

Aniston i Witherspoon uwielbiają także treningi oparte na jodze i medytacji. Daje im to możliwość ćwiczenia kontroli nad własnym ciałem i szansę na skupienie się na własnych myślach.

Wielu ekspertów sądzi, że post przerywany, oprócz stymulowania utraty wagi, poprawia kontrolę poziomu cukru we krwi i funkcjonowanie mózgu. Organizm szybciej się regeneruje, a stare, zużyte komórki zostają automatycznie zastępowane nowymi. Te badania to potwierdzają, a dodatkowo zwracają uwagę, że warto kontrolować poziom cukru we krwi, ponieważ post przerywany może nie być wskazany dla każdego. Stosowanie 16-godzinnego postu wymaga więc przeprowadzenia odpowiednich badań i upewnienia się, że organizm jest gotowy na taką zmianę organizacji żywienia. 

Przygodę z jogą można zacząć także w domowym zaciszu: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.