73-latka wykonuje ćwiczenie, któremu nie mogą sprostać doświadczone trenerki fitness. Jej kondycja jest zaskakująca

Joan MacDonald skończyła właśnie 73 lata i zachwyca formą. W tym wieku potrafi wykonać ćwiczenia, które sprawiają problemy dużo młodszym trenerkom. W czym tkwi jej sekret?

Joan MacDonald to niesamowicie wyćwiczona 73-latka, którą swoją kondycją mogłaby zawstydzić niejedną osobę po dwudziestce. Wykonywane przez nią ćwiczenia wcale nie są proste, a Joan nie przestaje udoskonalać swoich umiejętności. Codziennie zamieszcza na swoim Instagramie zdjęcia i filmy z sali treningowej, na których widać, że niestraszne są jej żadne treningowe wyzwania. 

73-latka wykonuje ćwiczenie, któremu nie mogą sprostać doświadczone trenerki fitness

Joan MacDonald przed swoją metamorfozą ważyła ponad 90 kilogramów i nie prowadziła aktywnego trybu życia. Wszystko się jednak zmieniło, gdy zaczęła odczuwać poważne problemy ze zdrowiem. Postanowiła całkowicie zmienić tryb życia i wprowadzić do codziennej rutyny odpowiednią dietę i ćwiczenia. 

 

Choć Joan ogólnie jest w doskonałej kondycji, zwłaszcza jedno wykonywane przez nią ćwiczenie jest godne podziwu. Jej trening wykonywany przy pomocy specjalnego koła robi wrażenie, głównie ze względu na intensywną pracę mięśni brzucha i nóg

Kobieta schudła 25 kilogramów w niecały rok. Dzięki temu przestała przyjmować leki na cholesterol i wysokie ciśnienie krwi. 73-latka jednak nie przestaje walczyć o swoje ciało i wciąż udoskonala treningi. 

Łatwiej jest mi trzymać się z dala od fast foodów, a jeśli chodzi o ćwiczenia, będę to robić, ponieważ zawsze jest miejsce na zmiany i ulepszenia

- wyznała w rozmowie z Daily Mail

Kobieta dostaje teraz znacznie więcej komplementów od swoich bliskich i zupełnie obcych jej osób. Udało się jej schudnąć dzięki treningom i diecie dostosowanej do jej potrzeb. Na śniadanie zjada ser, mięso, warzywa i chleb lub pół bajgla. Na lunch wybiera mleko kokosowe, białko w proszku lub koktajle owocowe i lodowe. Kolacja składa się z mięsa, warzyw i sałatki. 

Paulina Sykut-Jeżyna pokazała swój trening na siłowni:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.