Niesamowita metamorfoza 30-latki. Pozbyła się ponad 100 zbędnych kilogramów

Stacy Blair zrzuciła ponad 100 kilogramów bez efektu jo-jo. 30-letnia Amerykanka ujawnia szczegóły swojej metamorfozy.

Stacy Blair to 30-letnia mieszkanka Minneapolis. Od kilku lat zmagała się z nadwagą. Restrykcyjne diety nie przynosiły długotrwałych efektów - od razu po ich zakończeniu zbędne kilogramy wracały z nadwyżką. 

Nadwaga doprowadziła do poważnych problemów

W wieku 28 lat Stacy brała już leki na nadciśnienie tętnicze. Kobiecie coraz bardziej dokuczała też astma. Dłuższy spacer był niemożliwy, a stanie na nogach ponad pięć minut sprawiło jej fizyczny ból. Pewnego dnia waga Stacy pokazała ponad 160 kilogramów przy wzroście około 155 centymetrów. Kobieta postanowiła wziąć się za siebie i poszukać sposobu na pożegnanie się ze zbędnymi kilogramami na zawsze. Zanim będzie za późno. W tamtym momencie wysoka waga i powikłania zagrażały jej życiu.

 

Determinacja kluczem do sukcesu

Stacy zaczęła zmianę nawyków żywieniowych od liczenia spożywanych kalorii. To była podstawa do zrozumienia, jak ważne jest sprawdzanie ilości węglowodanów zawartych w produktach. W ten sposób Stacy natknęła się na dietę ketogeniczną, którą postanowiła zastosować. Dieta ketogeniczna opiera się na ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów na rzecz tłuszczów. Stacy przyznała, że to była pierwsza kuracja, która nie przysporzyła jej trudności. Podczas jej trwania nie odczuwała głodu. 

Samodzielne przygotowanie posiłków

Kolejnym krokiem do utraty wagi było dokładne planowanie wszystkich posiłków. Stacy zrezygnowała z jedzenia na mieście i kupowania gotowych potraw. Przygotowywanie jedzenia pozwala na kontrolę spożywanych kalorii, ilości tłuszczu i węglowodanów. Panując jadłospis na cały tydzień kobieta robiła dokładną listę zakupów, aby uniknąć kupowania niepotrzebnych i niezdrowych przekąsek. 

100 kilogramów w 17 miesięcy

Dzięki zastosowaniu diety ketogenicznej i dokładanemu planowaniu spożywanych posiłków Stacy bezpowrotnie pozbyła się zbędnych kilogramów. Utrata wagi zajmuje trochę czasu. To długotrwały proces, który wymaga wiele cierpliwości. Stacy podzieliła się swoją drogą do wymarzonej sylwetki na Instagramie, gdzie zachęca kobiety do zmiany. 

Jak trenować na stepach? Zobacz trening Pauliny Sykut-Jeżyny: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.