Co łączy Rihannę, Arianę Grande i Katy Perry? Wspólny trener. Specjalista ujawnił szczegóły ich treningu

Co łączy Rihannę, Arianę Grande i Katy Perry? Trener gwiazd, Harley Pasternak. Mężczyzna zdradził właśnie szczegóły ich treningu.

Harley Pasternak to znany trener fitness, który opracowuje plan treningowy m. in. dla Rihanny, Ariany Grande oraz Katy Perry. Postanowił ujawnić ćwiczenia, które pomagają tym trzem gwiazdom utrzymać idealną figurę.

Popularne ćwiczenie, które NIE przynosi efektów

Harley Pasternak w rozmowie z magazynem "Women's Health" podkreślił, jakiego ćwiczenia nie proponuje swoim podopiecznym, ze względu na jego nikłą skuteczność. Mowa o popularnych przysiadach, które, według Pasternaka, nie są odpowiednim ćwiczeniem na nasze pośladki. Trener wyjawił, jakie ćwiczenia zaleca trenującym gwiazdom.

 

Trenuj jak Rihanna

Harley zamiast przysiadów poleca jednostronne ćwiczenia, a w tym wszystkie rodzaje wypadów np. do przodu, w górę, czy na boki. Jednostronne ćwiczenia wykonujemy naprzemiennie na każdą stronę ciała, tak aby nasza mocniejsza strona nie miała czasu na odpoczynek. W ten sposób ćwiczymy również stabilność, przez co treningi przynoszą większe efekty.

Chcesz mieć piękne pośladki? Trenuj całe ciało!

Trener gwiazd podkreśla, że do osiągnięcia najlepszych rezultatów nie wystarczy wykonywanie ćwiczeń jedynie na pośladki. Aby trening przyniósł efekty trzeba pamiętać o rozciąganiu mięśni na plecach oraz o ścięgnach podkolanowych.  

Nie zapominajmy o genach

Pasternak przypomina, że w przypadku tej części ciała trening może pomóc, ale nie zmieni nam całkowicie wyglądu. W przypadku treningu pośladków dużą rolę odgrywa genetyka - wiele zależy od tego, w jaki sposób nasze ciało odkłada w tym miejscu tłuszcz. Odpowiednie ćwiczenia oczywiście pomogą w wyrzeźbieniu sylwetki, jednak nie zmienimy naszych kształtów całkowicie. 

Jak ćwiczyć pośladki? Zobacz ćwiczenia, które przynoszą świetne efekty: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.