Zrzucił 84 kilo i przebiegł maraton. Spektakularna metamorfoza studenta ze Stanów

Zbędne kilogramy to problem wielu młodych ludzi. Ethan Taylor postanowił pokazać swoją przemianę i udowodnić, że istnieje sposób, by odmienić swoje życie.

Spożywanie niezdrowych przekąsek w nadmiarze niesie katastrofalne skutki. Pierwszym poważnym objawem objadania się jest nadwaga, która może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Historia Ethana Taylora jest jednym z wielu przykładów, że z problemem wagi można skutecznie walczyć!

Droga do idealnej sylwetki

Po wieloletnim objadaniu się i dietach przynoszących jedynie efekt jojo Ethan Taylor postanowił rozpocząć pracę nad swoim wyglądem. Pierwszym treningiem Ethana było bieganie. Na samym początku chłopak był w stanie przebiec jedynie niecałą milę. Wstępne wyniki nie zniechęciły go do dalszej walki. Po 18 miesiącach student drugiego roku przebiegł swój pierwszy maraton, biorąc udział w Bank of America Chicago Marathon. Bieg ukończył z wynikiem 4 godzin 44 minut i 56 sekund. W wywiadzie dla magazynu People szczęśliwy maratończyk nie ukrywa swojej radości. 

Pobiłem swój życiowy rekord o 4 sekundy! To wspaniałe uczucie być zdolnym do ukończenia takiego przedsięwzięcia! 

Nadwaga może powodować depresję

21- letni Ethan wspomina jakim problemem była dla niego nadwaga. Złe samopoczucie z powodu zawyżonej wagi było przyczyną stanów depresyjnych. W pewnym momencie problem przerósł młodego mężczyznę. Wiedział, że musi coś zrobić, bo nie jest w stanie dalej funkcjonować. 

Dieta Ethana Taylora

Przed zmianą swoich nawyków Ethan nie jadł śniadania, a w ciągu dnia żywił się głównie fast foodami i słodyczami, które jadał również późnymi godzinami nocnymi. Kończąc college chłopak ważył ponad 140 kilogramów!

Pierwszym krokiem do zmian nawyków żywieniowych było kupowanie produktów od lokalnych producentów oraz odpowiednie porcje kolejnych posiłków według "Food 4 Fuel":

  • Śniadanie: biały omlet jajeczny, bekon z indyka oraz pieczone bataty.
  • Lunch, obiad lub kolacja: kurczak, indyk lub ryba razem z brązowym ryżem oraz brokułami. 

Pół roku później młody student drugiego roku mógł spokojnie biegać na długie dystanse a nawet wziąć udział w maratonie. Dzięki nowemu wyglądowi Ethan nabrał pewności siebie i wrócił na studia. Zrzucenie wagi pozytywnie wpłynęło na jego zdrowie psychiczne. Jego postać jest doskonałym przykładem na to, że spektakularna metamorfoza jest możliwa, jeśli uwierzymy w swoje możliwości! 

Te ćwiczenia pomogą Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów

 
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA