Ewa Chodakowska: Piję sześć razy w roku MAX. Rozpisała się o szkodliwości alkoholu. Przykro nam, mity o czerwonym winie obalone

Ewa Chodakowska pod jednym ze zdjęć zdradziła swój tajny trik na płaski brzuch. Okazuje się, że jest nim wyeliminowanie z diety alkoholu, który przynosi więcej szkody niż pożytku. Przy okazji trenerka zdradziła, że ma słabą głowę.

Ewa Chodakowska od lat zachęca swoje obserwatorki do zdrowego stylu życia. Gwiazda już nie raz podkreślała, że alkohol raczej nie pomaga w walce o płaski brzuch i smukłą sylwetkę. Trenerka w najnowszym poście na Instagramie przyznała się, że w jej menu alkohol pojawia się zaledwie kilka razy do roku. 

Jak często sięgasz po alkohol? Ja pije alkohol w Sylwestra, imprezowo na Mykonos w sierpniu i przy szczególnych okazjach. W sumie 6 x na przestrzeni roku MAX! Mam najsłabszą głowę EVER! Upijam się dwoma kieliszkami wina.

- przyznaje. 

 

Jako motywatorka, a czasem wręcz edukatorka Ewa Chodakowska wymienia powikłania, które mogą być konsekwencją picia dużej ilości alkoholu. 

Czy wiesz, że jego spożywanie drażni przewód pokarmowy? Jednocześnie niszczy zdrowe bakterie żyjące w Twoich jelitach, co nie wpływa dobrze na stan zdrowia i wygląd Twojego brzucha. Poza tym źle wpływa na sprawność fizyczną, w związku z czym Twój trening staje się mniej efektywny. Alkohol źle też działa na układ nerwowy i stężenie glukozy we krwi, zwiększa ryzyko nadciśnienia, uzależnia i osłabia układ odpornościowy, a więc jesteś bardziej podatna na przeziębienia. Jego regularne picie może być przyczyną chorób trzustki, wątroby, a nawet niektórych nowotworów! Jakby tego było mało, dodatkowo Cię odwadnia i źle wpływa na stan Twojej skóry.

- pisze Chodakowska. 

Ewa Chodakowska podaje kaloryczność poszczególnych trunków 

Widać, że Ewa dobrze przygotowała się do tego tematu, bo pod jej zdjęciem pojawiła się również lista trunków, wraz z ich kalorycznością. Jaki alkohol zatem ma najwięcej kalorii

  • Kieliszek (50 ml) wódki to 115 kcal
  • 500 ml piwa to 250 kcal
  • Kieliszek (120 ml) wytrawnego wina - 82 kcal
  • Kieliszek (120 ml) słodkiego wina -120 kcal
  • Kieliszek (50 ml) rumu to 115 kcal
  • Kieliszek (50 ml) likieru to ok. 160 kcal
  • Kieliszek (50 ml) whisky - 110 kcal
  • Lampka (100 ml) szampana to 75 kcal

Trenerka zwraca także uwagę na to, że kiedy sięgamy po alkohol, często tracimy kontrolę nad tym, co jemy, dlatego zwykle sięgamy również po coś słodkiego lub słonego. 

Mówi się, że najmniejszym złem pośród alkoholi jest czerwone wino, które jest zdrowe. Ewa Chodakowska obala ten mit, tłumacząc, dlaczego to nie jest prawda. 

Czerwone wino faktycznie zawiera rezweratrol, ale w bardzo małych ilościach. Musiałabyś więc wypijać bardzo duże ilości. Na tyle duże, że NIEZDROWE!

- wyjaśnia. 

Zobacz również, dlaczego Patricia Kazadi przestała wierzyć w siebie i jak pomogła jej Ewa Chodakowska? 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.