Anna Lewandowska najbardziej wpływową kobietą w internecie. Tuż za nią Ewa Chodakowska

Serwis InfluTool stworzył ranking 100 najbardziej wpływowych kobiet w polskim internecie. Pierwsze miejsce raczej nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Dalej wygląda to naprawdę ciekawie.

Co jakiś czas w internecie tworzone są rankingi, które pokazują, kto tak naprawdę w internecie ma największą moc. InfluTool badało to na podstawie dedykowanego algorytmu InfluScore, który stanowi ważoną sumę zmiennych: sumarycznej liczby obserwujących, popularności mierzonej sumą liczby polubieni, udostępnień i komentarzy, zaangażowania liczonego na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem, ilości odwiedzin bloga, jeżeli influencer prowadził działania w tym kanale.

Raport, który oddajemy w Państwa ręce stanowi próbę spojrzenia na świat twórczyń polskiego internetu przez pryzmat siły społeczności, jakie zbudowały. Opierając się na zmiennych takich jak zasięg, liczba i częstotliwość interakcji, czy liczba udostępnień zmierzyliśmy się z wyzwaniem sprowadzenia zjawiska wpływu do poziomu policzalnych i porównywalnych ze sobą wartości - mówi Łukasz Zdrodowski z InfluTool.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła Anna Lewandowska. Tuż za nią Ewa Chodakowska

Anna Lewandowska najbardziej wpływową kobietą w internecie 

W tym roku to Anna Lewandowska znalazła się na pierwszym miejscu. O jej zwycięstwie zaważyło wyższe zaangażowanie fanów pod jej postami. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Chodakowska, a na trzecim Julia Kuczyńska znana w sieci jako Maffashion. Kto jeszcze znalazł się w pierwszej dziesiątce? 

 

Miejsce numer cztery to Deynn i kolejno dalej Joanna Krupa, Jemerced, Magda Bereda, Sylwia Lipka, Ola Nowak i Agnieszka Grzelak. 

Zaskoczeniem może być 28. miejsce Julii Wieniawy, która, jak mogłoby się wydawać, jest nie tylko bardzo aktywna w social mediach, ale również ma zaangażowanych fanów. Jak widać, nie do końca tak jest. Stawkę 100 najbardziej wpływowych kobiet w internecie zamyka Macademiangirl. 

Czy Anna Lewandowska czuje, że ma wpływ na inne kobiety? Zobaczcie odcinek "Przerwy na kawę" z Anną Lewandowską w roli głównej. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.