Trenerka fitness przerobiła zdjęcia na wzór 100 gwiazd Instagrama. Pokazała, jak można manipulować pięknem

Trenerka, Cassey Ho, przerobiła swoje zdjęcia w stylu 100 najpopularniejszych gwiazd Instagrama. Tym samym chciała pokazać, jak wygląda współczesny ideał piękna i jak łatwo jest go uzyskać, dzięki odrobinie graficznej manipulacji.

Trenerka fitness, Cassey Ho, przeanalizowała zdjęcia 100 najpopularniejszych kobiet na Instagramie, w tym Ariany Grande czy Kim Kardashian. Na ich podstawie udało się jej wyodrębnić 22 cechy, które odpowiadają za instagramowy kanon pięknego ciała. Z wykorzystaniem Photoshopa przerobiła swoje zdjęcia tak, by jej wygląda im odpowiadał. Efekt jest naprawdę zaskakujący

Trenerka fitness przeanalizowała kanon współczesnego piękna

Cassey Ho jest popularną trenerką personalną, która na swoim instagramowym koncie zgromadziła już ponad 1,5 milionów obserwatorów. W mediach społecznościowych nie raz wypowiadała się na temat obecnie panujących kanonów piękna i tego, jak zmieniały się one na przestrzeni czasu. 

 

Celem trenerki było pokazanie, jak łatwo jest manipulować swoim i cudzym wizerunkiem. Przeanalizowała zdjęcia Ariany Grande, Seleny Gomez, Kim Kardashian, Kylie Jenner i Beyoncé. Na ich podstawie określiła 22 cechy fizyczne – kolor i długość włosów, długość szyi, kształt twarzy i ciała, kolor oczu, kształt nosa, płaski, ale nie umięśniony brzuch, rozmiar biustu, widoczność pośladków, wiek i wysokość. Nazwała je instagramowym kanonem piękna.

Zwróciła się z prośbą do współpracującego z nią grafika, by przerobił jej zdjęcia i tym samym wpisał jej wizerunek w obowiązujące standardy. Doświadczeniem postanowiła podzielić się na swoim Instagramie.

Ten projekt pokazał mi, że wszyscy ludzie w sieci obserwują pewien kanon urody, niezależnie od tego, czy uważamy, że go podzielamy 

- powiedziała w rozmowie z Bussiness Insider.

Jak pisze Cassey Ho, w latach 2010-2018 modne były większe pośladki, maleńkie talie i pełne usta. Natomiast w latach 90. z kolei na topie były duże piersi, płaskie brzuchy i szczupłe nogi

Cassey HoCassey Ho https://www.facebook.com/pg/blogilates

Trenerka zamieściła także " class="art_link" rel="nofollow">nagranie na Youtubie, na którym dokładnie opisuje wykonywane przez siebie doświadczenia i tłumaczy swoje badania. Przygotowane przez Cassey Ho grafiki pokazują, jak łatwo jest manipulować swoim wizerunkach w mediach społecznościowych i jak łatwo tworzyć kompleksy w młodych dziewczynach. 

Ten trening na pośladki jest skuteczny i gwarantuje świetnie wyglądające ciało. Sprawdź, jak prosto jest go wykonać

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.