Joaquin Phoenix dla roli w "Jokerze" schudł 23 kg. Sporo go to kosztowało. "W tej przemianie jest coś bardzo wzmacniającego"

Joaquin Phoenix popularność zdobył m.in dzięki rolom w "Gladiatorze" i "Płonącej pułapce". Karierę aktorską rozpoczął dość wcześnie i dał się poznać jako aktor ambitny i wszechstronny. Tym razem zdradził, jak wyglądały jego przygotowania do filmu "Joker".

Joaquin Phoenix przeszedł sporą metamorfozę, a wszystko to za sprawą przygotowań do najnowszej produkcji w reżyserii Todda Phillipsa. Jak sam przyznaje, do roli Jokera schudł 23 kilogramy, a jego ciało zaczęło zupełnie inaczej funkcjonować. 

Zobacz wideo

Joaquin Phoenix schudł 23 kilogramy do roli 

Joaquin Phoenix dobrze znany jest z tego, że do roli potrafi przejść sporą przemianę. Postać granego przez niego Jokera okazała się tak wyjątkowa, że aktor schudł do niej ponad 23 kilogramy i całkowicie zmienił postrzeganie swojego ciała. 44-letni Joaquin zdecydował się szczerze wyznać, jak wiele wysiłku i samodyscypliny go to kosztowało. 

Na początku tej drogi jesteś wykończony. Patrzysz na schody, po których musisz wejść i tracisz 30 sekund na przełamanie się i wykonanie pierwszego ruchu. W tej przemianie jest również coś bardzo wzmacniającego. Kiedy uzyskasz już cel, zaczynasz czuć się pełen energii i podekscytowania

- wyznał w rozmowie z Insider

Aktor przyznał także, że kontrolując na bieżąco swoją dietę, nie mógł oglądać reklam jedzenia w telewizji. Odczuwał wtedy uczucie głodu. Przestał także pojawiać się na spotkaniach towarzyskich, ponieważ doszedł do wniosku, że kręcą się one wokół jedzenia i picia. 

Najciekawsza dla mnie była moja wizja tego, jak będę przeżywał to odchudzanie. Wiązałem to z uczuciem niezadowolenia, głodu, pewnego rodzaju wrażliwości i słabości. Okazało się jednak, że mogłem poruszać moim ciałem w taki sposób, którego wcześniej nie znałem

- dodał pełen entuzjazmu. 

Dla Phoenixa to doświadczenie było bardzo wartościowe. Zmniejszył liczbę dostarczanych organizmowi kalorii, jednak nie potrafił całkowicie zrezygnować ze sporadycznie zjedzonego fast fooda. Jak widać, ta przemiana do roli zaowocowała niepowtarzalnym doświadczeniem dla samego aktora. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.