Arnold Schwarzenegger ma już 72 lata. Niedawno zdradził, że jest na diecie wegańskiej

Arnold Schwarzenegger, jako były mistrz kulturystyki, sporą wagę przykłada do tego, co je. Ostatnio wyznał, że prawie całkowicie przeszedł na dietę wegańską. Jakie produkty wybiera gwiazdor i bez czego nie wyobraża sobie dnia?

Arnold Schwarzenegger to jedna z tych osób, które sporo uwagi poświęcają zdrowemu trybowi życia i dietetycznemu odżywianiu. Były kulturysta jest pełen uznania dla diety wegańskiej i całkowicie wyeliminował ze swoich posiłków mięso i nabiał. Przyznaje, że jedynym niewegańskim produktem, który spożywa, są jajka. 

Sportowiec już od 15. roku życia aktywnie spędzał czas na podnoszeniu ciężarów, a mając 20 lat, wygrał pierwszy raz tak wielkie wydarzenie kulturystyczne, jakim jest Mr. Universe.

Arnold Schwarzenegger zdradził, na jakiej jest diecie

Schwarzenegger to siedmiokrotny mistrz Mr. Olympia i jednocześnie 38. gubernator Kalifornii. Mężczyzna nie wyobraża sobie dnia bez warzyw, owoców i wegańskiego mięsa. Choć ma już 72 lata, jego ciało w ogóle nie zdradza jego wieku. Niedawno przeszedł operację na otwartym sercu, która radykalnie zmieniła jego podejście do fitnessu i zdrowych nawyków żywieniowych.

Wcześniej nie jadał regularnie, nie dbał o to, co spożywa i czy to odpowiada jego aktualnemu zapotrzebowaniu kalorycznemu. Schwarzenegger wyznał niedawno, że dopiero w ciągu ostatnich lat zaczął bardziej interesować się zdrowym trybem życia. Tym samym zupełnie zmienił swoje odżywianie, które do tej pory polegało głównie na spożywaniu samego mięsa i sporej liczby jajek. 

Obecnie aktor, by zapewnić organizmowi 100 procent zapotrzebowania na białko, przygotowuje zazwyczaj koktajle z mlekiem migdałowym, z sokiem wiśniowym i bananem. W upalne dni wybiera natomiast schłodzone kawałki arbuza. 

 
Teraz jem więcej płatków owsianych, warzyw, owoców i zdrowej żywności. Trzymam się z dala od mięsa i białek zwierzęcych, ponieważ do tej pory żyłem w mylnym przekonaniu. Wierzyłem, że by stać się silnym i twardym, muszę jeść właśnie takie produkty

- zdradził w szczerej rozmowie na łamach "Men's Health"

Filmowy Terminator ostrzegał także przed nadmiernym spożywaniem suplementów. W swoim świeżo wyprodukowanym filmie Schwarzenegger pragnie obalić kilka mitów na temat sportowców. Sam jest przekonany, że mężczyzna wcale nie musi jeść mięsa, by być silnym i wysportowanym. Film nosi tytuł "The Game Changers" i swoją premierę miał 17 września. 

Arnold Schwarzenegger nadal ćwiczy na siłowni Gold's Gym, tej samej, na którą zaczął uczęszczać tuż po przyjeździe do Ameryki w 1968 roku. Dzień zaczyna od treningu o 7 rano, a po południu wykonuje 45-minutową jazdę na rowerze, by później zakończyć dzień ćwiczeniami w domu. W jego treningach znajduje się sporo aktywności o charakterze rozciągająco-rozgrzewającym.  

Wiele gwiazd decyduje się na metamorfozę swojego wyglądu. Sprawdźcie, jaki sekretny sposób pomógł Dodzie schudnąć. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.