Kourtney Kardashian zdradziła pięć najlepszych ćwiczeń na seksowne nogi

Kourtney Kardashian uważana jest za jedną z najbardziej naturalnych sióstr w rodzie Kardashian-Jenner. Jakiś czas temu na portalu Poosh, pokazała pięć najlepszych ćwiczeń na smukłe nogi.

Kourtney Kardashian jest miłośniczką aktywnego stylu życia. Świadczyć o tym może, chociażby jej szczupła, ale jednocześnie umięśniona sylwetka. Gwiazda uwielbia trenować na siłowni. Odkąd jej portal Poosh ujrzał światło dzienne, fani Kardashianki mogą dowiedzieć się znacznie więcej o tym, jak wyglądają jej treningi. Tym razem Kourtney zdradziła pięć ulubionych ćwiczeń na smukłe nogi. 

Pięć ulubionych ćwiczeń na szczupłe nogi Kourtney Kardashian

Kiedyś mówiło się, że jeżeli chce się mieć szczupłe nogi i krągłe pośladki, to trzeba robić dużo przysiadów. Oczywiście, to ćwiczenie może korzystnie wpłynąć na naszą sylwetkę, ale nie u każdego się sprawdzi. Osoby, które mają tendencję do rozrastania się mięśnia czworogłowego, raczej powinny skorzystać z porady Kourtney Kardashian, której ćwiczenia, rzeczywiście mogą przynieść wspaniałe efekty. 

 

1. Wskakiwanie na box 

Jest to jedno z tych ćwiczeń, które tak naprawdę poza angażowaniem mięśni nóg i pośladków równie korzystnie wpływa na pracę mięśni brzucha. Co więcej, jeżeli podczas wskakiwania na box podkręcimy tempo, możemy spalić mnóstwo kalorii. 

2. Przysiad bułgarski 

Wyżej pisaliśmy o tym, że klasyczne przysiady nie sprawdzą się u każdego, ale przysiad bułgarski z pewnością już tak. To ćwiczenie polega na oparciu jednej nogi np. o ławeczkę czy boks. Druga noga wysunięta jest tak do przodu, by w nodze wykrocznej utworzył się kąt prosty. Następnie schodzimy w dół tak, jakbyśmy chcieli dotknąć kolanem (nogi, która jest oparta o ławeczkę) do ziemi i wstajemy do góry. To ćwiczenie bardzo mocno angażuje nie tylko nogi, ale również pośladki. W ramach utrudnienia można dodać dodatkowe obciążenie np. hantle.

Zobaczcie inne ćwiczenia, które pomogą wyrzeźbić wam krągłe pośladki. 

Zobacz wideo

3. Zakroki po skosie

Kolejna propozycja Kourtney Kardashian to zakroki po skosie. Najważniejsze podczas wykonywania tego ćwiczenia jest utrzymanie nie tylko równowagi, ale przede wszystkim napiętego brzucha. Nie wolno o tym zapominać, gdyż to właśnie brzuch w dużej mierze odpowiada za poprawność zakroków po skosie. Ćwiczenie zaczyna się od pozycji na baczność. Następnie jedna noga wykonuje mocny zakrok tył-skos (czym dalej, tym mocniej czuje się to ćwiczenie w pośladku), a następnie ugina nogę tak, jakby się chciało wykonać przysiad. To ćwiczenie pokazujemy tutaj

4. Glute bridge jednonóż 

Glute bridge to ćwiczenie, które możemy uznać za tak samo skuteczne, jak przysiad bułgarski. Jak je wykonać? Połóż się na plecach z rękami ułożonymi z boku. Kolana zgięte, stopy płasko na podłodze, na szerokość bioder. Utrzymując uda w jednej linii, wyprostuj jedną nogę, tak aby palce u stóp były skierowane w górę. Ściśnij pośladki, unieś biodra do góry, a następnie opuść. 

5. Przeskoki w wykroku

To ćwiczenie z pewnością nie jest dla osób początkujących, ale istnieje jego prostsza wersja, czyli klasyczne wykroki. Jeżeli natomiast trening w twoim życiu obecny jest od dłuższego czasu, to z pewnością poradzisz sobie z przeskakiwaniem z nogi na nogę do wykroku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.