Ponad 70-letnia kobieta schudła dzięki intensywnym ćwiczeniom. Teraz zachęca wszystkich do aktywności

Joan McDonalnd to ponad 70-letnia kobieta, która dzięki intensywnym ćwiczeniom osiągnęła upragnioną wagę. Teraz może cieszyć się świetną kondycją, której mogą pozazdrościć jej rówieśniczki. W czym tkwi jej sekret?

Ponad 70-letnia Joan McDonald wywołuje niemałe zainteresowanie wśród swoich obserwatorów. Głównie ze względu na jej codzienną aktywność fizyczną i kondycję, która robi wrażenie. Kobieta na swoim profilu na Instagramie udowadnia, że wiek zupełnie się dla niej nie liczy, a zrzucić zbędne kilogramy może każdy. 

70-latka schudła i zachęca do aktywności innych

Joan to chodzący przykład na to, że nigdy nie jest za późno, aby zadbać o swoje ciało. W wieku 70 lat postanowiła, że w końcu schudnie i postawiła sobie jasny cel. Dzięki regularnym treningom na siłowni udało się jej zrzucić prawie 30 kilogramów i znów cieszyć się zdrowym ciałem. 

 

Kobieta stała się także inspiracją dla innych, którzy szukają motywacji do zmiany swojego życia. McDonald regularnie publikuje zdjęcia i filmy, na których pokazuje, jak ćwiczy i jak radzi sobie z codziennymi wyzwaniami. 

Przyznaje, że jej metamorfoza zajęła dokładnie 10 miesięcy. Na początku ważyła 90 kilogramów, a osiągnęła wagę 67 kilogramów. Przemiana Joan wciąż trwa, a jej celem jest zyskanie nowej energii i odzyskanie dawnego ducha. Treningi na siłowni przynoszą jej nie tylko wiele radości, lecz także mnóstwo siły, którą zaraża innych. Często zdarza się, że kobieta ćwiczy w towarzystwie młodych ludzi, który są pełni podziwu dla jej kondycji i osiągnięć sportowych. 

Wiedziałam, że muszę zmienić swoje życie. Nie zajęło mi to ani tygodnia, ani dwóch. Na przemianę poświęciłam sporo czasu, a już udało mi się naprawdę sporo schudnąć. Zawsze warto podjąć walkę o swoje ciało, nigdy nie jest na to za późno!

- motywuje pod jednym ze zdjęć Joan. 

Kobieta spożywa głównie warzywa i owoce. Zdarza się jej także przygotować duszone mięso. Ogromny nacisk kładzie na równowagę posiłków bogatych w wysokiej jakości białko. Każdy jej posiłek składa się z wartościowych składników, a dodatkowo uważa na tłuszcze. Posiłki zazwyczaj spożywa w niedużym odstępie czasowym od treningów. 

McDonald nie boi się żadnych wyzwań i stara się angażować w nowe inicjatywy. Na zdjęciach zamieszczanych przez nią na Instagramie widać, że metamorfoza naprawdę wiele zmieniła w życiu kobiety. Trenuje przede wszystkim na siłowni i wykonuje ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie. 

 

Ponad 70-letnia Joan McDonald to przykład osoby, która zawalczyła o własne ciało i postanowiła pokonać swoje słabości. Jej droga była naprawdę długa, a efekty są zaskakujące. Kobieta zabrała wokół siebie spore grono oddanych obserwatorów, którzy regularnie podpatrują jej treningi i kibicują jej w dalsze drodze po jeszcze lepsze samopoczucie. 

Imponującą metamorfozę przeszła także Agnieszka. Zobaczcie jej efekty. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.