Demi Lovato o body positive: "Jestem zmęczona wstydzeniem się mojego ciała"

Demi Lovato to gwiazda zza oceanu, która popularność zdobyła dzięki występom aktorskim i wokalnym w wielu serialowych produkcjach. Odbyła także wiele tras koncertowych i jest cenioną artystką na całym świecie. Piosenkarka często też dzieli się przemyśleniami na temat swojego ciała i tego, jak postrzegają je media.

Demi Lovato, 27-letnia gwiazda, już jakiś czas temu wspominała o tym, że rezygnuje z odchudzania, bo boi się tego negatywnych konsekwencji. Okazało się wtedy, że piosenkarka miała problemy także z narkotykami. Postanowiła zerwać z dawnym życiem i zaczęła bardziej dbać o swoje zdrowie. Demi powoli wraca do dobrej kondycji i zamieszcza na swoim instagramowym profilu zdjęcia, na których dzieli się ze swoimi fanami przemyśleniami, dotyczącymi własnego wyglądu i postrzegania ciała w przestrzeni medialnej. 

 Demi Lovato o body positive i swoim podejściu do ciała

Demi Lovato opublikowała na swoim instagramie zdjęcie, na który pozuje w samym bikini w lamparcie wzory. Zdjęcie nie zostało poddane żadnej obróbce graficznej. Widać na nim cellulit gwiazdy, a do postu dołączone zostało także mocne i wiele znaczące przesłanie o ruchu body positive. 

 

Głównym celem tego zdjęcia jest zwrócenie uwagi odbiorców na to, jak krzywdzące i nieprawdziwe jest publikowanie zdjęć przerobionych i poddanych obróbce graficznej. Lovato podkreśla strach i zmęczenie spowodowane skrywaniem swojego prawdziwego wyglądu. W mediach piosenkarka pojawia się dość często, jednak dopiero teraz przedstawiła jasno i wyraźnie swoje stanowisko wobec popularnego ruchu body positive, którego jest szczerą entuzjastką. 

Chcę, aby ten nowy rozdział w moim życiu dotyczył autentyczności wobec tego, kim jestem, a nie spełnienia standardów kogoś innego. Oto ja, niezawstydzona, nieustraszona i dumna z posiadania ciała, które tak wiele wywalczyło i nadal będzie mnie zadziwiać.

- zdradza Lovato. 

Pod zdjęciem pojawiło się także wiele pozytywnych komentarzy odnoszących się do wyglądu i słów piosenkarki. Fani Lovato zaakcentowali także autentyczność i głębię tego przekazu. 

Jesteś niesamowita... Jesteś inteligentna... jesteś piękna... jesteś wspaniała...
Jesteś piękna, kochanie! :)
Jesteś taka, jaka jesteś ! Jestem taki dumny z Ciebie!

- komentowali poruszeni obserwatorzy. 

To prawda, wpis Demi Lovato o pozytywnym postrzeganiu ciała jest z pewnością ważny i może wnieść wiele do publicznej debaty na temat przedstawiania kobiet w mediach i na portalach społecznościowych.

Znacie Sylwię Bombę z Googlebox? O tym, jak schudła niemal 30 kg opowiedziała w naszym programie "Przerwa na kawę"

Więcej o:
Komentarze (14)
Demi Lovato o body positive: "Jestem zmęczona wstydzeniem się mojego ciała"
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 12 razy 8

  mieć ciało każdy może, jeden lepiej drugi gorzej.
  ale żeby nie móc zasnąć bez zrobienia zdjęcia swojemu tyłkowi i puszczenia go w świat, to już jest kuśwa niepokojące bardziej niż cały cellulit tego świata.

 • la_bola

  Oceniono 8 razy 4

  Nie pokazuję swojego ciała na prawo i lewo ani w realu, ani na Instagramie, i jakoś nie czuję zmęczenia jego ukrywaniem. Czy piosenkarka naprawdę musi pokazywać dupsko, a potem cierpieć, bo nie wszystkim się spodobało?

 • 64stasiek

  Oceniono 3 razy 3

  dziewczyno, dlaczego masz się wstydzić swojego ciała, jak takie rzesze nie wstydzą się swojej głupoty? Toż to o wiele większy wstyd, niż odrobina tłuszczyku więcej.

 • lacrimal

  Oceniono 7 razy 3

  można tłumaczyć sobie różne rzeczy w różny sposób, pani jest po prostu gruba i z buzi ładna

 • reksoall

  Oceniono 1 raz 1

  Ale grube krówsko

 • reksoall

  Oceniono 1 raz 1

  Ja w paasie mam mniej niż ona w udzie.

 • reksoall

  Oceniono 1 raz 1

  Co za krówsko, masakra. żyg.

 • nr36

  0

  no to popatrz znów w lustro...

 • trzybar

  Oceniono 2 razy 0

  Czy Demi Lovato te inne, przerobione zdjęcia w bikini, które są według niej kłamstwem, usunęła ze swojego instagrama? Czy dalej na nich zarabia kasę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX