Ewa Chodakowska zwraca uwagę na to, że nieprawidłowa dieta może doprowadzić do śmierci

Ewa Chodakowska co jakiś na swoim Instagramie poza postami motywacyjnymi publikuje różne liczby i badania. Tym razem trenerka zwróciła uwagę na to, ile osób umiera, z powodu nieprawidłowej diety. Nie da się ukryć, że ta liczba jest naprawdę ogromna.

W związku, z tym że mamy już wrzesień Ewa Chodakowska postanowiła zmotywować swoje fanki do działania. Tym razem trenerka pod lupę wzięła dietę. Jak sama przyznała, wiele osób nadal myśli, że żeby zdrowo się odżywiać, w swojej kuchni powinni mieć takie produkty jak chlorella, jagody goi, orzechy pecan, czy produkty wyłącznie „eko”, „bio”. Dalej Chodakowska piszę o tym, że często zastanawiamy się, czy jeść śniadania białkowo tłuszczowe, węglowodanowe, czy jeszcze jakieś inne, a zapominamy o podstawach. 

 [...]zapominamy o tym, że najpierw powinniśmy zadbać o PODSTAWY! Czy wiesz, że w 2017 roku prawie 11 milionów ludzi zmarło z powodu chorób wynikających z NIEPRAWIDŁOWEJ DIETY? Żeby podkreślić, jak wielka to była skala dodam, że to więcej zgonów niż spowodowanych paleniem! I nie, naukowcy nie obarczają winą niewystarczającego spożycia super-foods, jedzenia glutenu czy picia mlek. Zwracają natomiast uwagę na takie błędy w naszej diecie jak: nadmiar soli, unikanie produktów pełnoziarnistych, zbyt mała podaż owoców, niskie spożycie orzechów, nasion, pestek, zbyt mało warzyw, niedobory kwasów omega-3 (czy jesz ryby 2 razy w tygodniu?), zbyt duże spożycie przetworzonego oraz czerwonego mięsa, tłuszczów trans, słodkich napojów, za mało roślin strączkowych (kiedy ostatnio jadłaś fasolę, groch, cieciorkę soczewicę…?), błonnika, wapnia (jego głównym źródłem w przeciętnej diecie są produkty mleczne). Zasady zdrowego żywienia mogą wydawać Ci się oklepane (i może wyglądają mało atrakcyjnie), ale badania mówią, że wciąż wiele z nas ma problem ze wdrożeniem w życie właśnie tych PODSTAW. Zamiast więc szukać kolejnej wymyślnej diety, zastanów się, czy nie popełniasz, któregoś z powyższych błędów.

- napisała w obszernym poście Chodakowska. 

Nie da się ukryć, że wiele osób chcących schudnąć szuka diet w internecie, czy próbuje odżywiać się tak jak gwiazdy. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i chcąc być zdrowym, należy udać się do specjalisty, jakim jest dietetyk, czy lekarz. 

Zobacz, jak udało się schudnąć Sylwii Bombie z programu Gogglebox prawie 30 kg! 

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska prezentuje nowe produkty. Znajdziemy je na półkach w Rossmannie w okazyjnych cenach

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska pokaże kulisy swojego życia w Grecji i Polsce

Więcej o:
Copyright © Agora SA