Dorota Szelągowska coraz szczuplejsza. Dietetyczka zdradziła szczegóły jej diety

Dorota Szelągowska ma na swoim koncie naprawdę imponującą metamorfozę. Projektantka wnętrz zgubiła już ponad 30 kg i okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Podczas najnowszej ramówki stacji TVN fani zauważyli, że Dorota jest coraz szczuplejsza. Dietetyczka dziennikarki zdradziła, jaka dieta pozwala jej tak skutecznie dbać o sylwetkę.

Dorota Szelągowska jest projektantką wnętrz oraz dziennikarką telewizyjna. Popularność zdobyła dzięki programom "Dorota was urządzi" czy "Dorota inspiruje", w których występuje w roli prowadzącej. W styczniu 2018 roku przywitała na świecie swoje drugie dziecko. Jak przyznała, w czasie ciąży przytyła niemal 30 kg, których nie było łatwo się pozbyć. Kiedy w lutym 2019 roku pojawiła się odmieniona na czerwonym dywanie, zaskoczyła wszystkich swoją figurą. Zapytana wówczas o swoją metamorfozę, szczerze odpowiedziała:

Mniej jem. Nic specjalnego. To też łatwo zgubić kilogramy, jak się przytyje 30 kilo w ciąży. Przez rok mi prawie nic nie zeszło, a teraz zaczęło schodzić. Nie jem po 18, nie jestem specem od diety i nigdy nie napiszę książki o odchudzaniu i nikomu nie będę doradzać. Jestem na diecie pudełkowej, nie jem po 18 i koniec. Myślę, że każdy, kto naprawdę się za siebie weźmie, schudnie.

Dorota Szelągowska coraz szczuplejsza. Jaką dietę stosuje?

Ostatnio Dorota Szelągowska pojawiła się na prezentacji jesiennej ramówki TVN, podczas której dało się zauważyć, że dziennikarka schudła jeszcze bardziej. Jak się okazuje, nad dietą Doroty czuwa żona Pascala Brodnickiego - dietetyk Agnieszka Mielczarek. To właśnie z diety pudełkowej autorstwa jej cateringu korzysta projektantka wnętrz. Zasypana pytaniami o dietę Doroty, Agnieszka Mielczarek postanowiła zdradzić, jak wygląda żywienie dziennikarki. Podstawą jest dieta low carb, która przeplatana jest raz w tygodniu sokami.

Dieta low carb, czyli niskowęglowodanowa jest sposobem żywienia, w którym ogranicza się spożywanie węglowodanów poniżej minimalnego zalecanego dziennego spożycia, zastępując je białkiem, a także zdrowymi tłuszczami. Ten rodzaj diety ma na celu obniżenie wydzielania insuliny oraz stymulację glukoneogenezy i lipolizy, co sprzyjać ma utracie tkanki tłuszczowej.

Pytacie, na której diecie Dorota tak pięknie chudnie? Jeden dzień sokowy tygodniowo i zmiennie klasyk z low carb. Dorota nie ćwiczy, bo bardzo dużo pracuje, ale polecamy lekką aktywność codziennie 20 min

- napisała Agnieszka Mielczarek na swoim Instagramie.

Dieta Doroty SzelągowskiejDieta Doroty Szelągowskiej https://www.instagram.com/agnieszka_mielczarek_coach/

Diety gwiazd oraz ich sposoby dbania o formę to temat, który nieustannie znajduje się w centrum zainteresowania. Jedną z osób, która opowiedziała nam o swoim żywieniu, jest modelka Sandra Kubicka, która przez chorobę zmagała się z nadprogramowymi kilogramami. Szczegóły poznacie, oglądając nasze wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.