Naga Anja Rubik namawia do sprzątania plaż i rezygnacji z plastikowych toreb

Anja Rubik, w związku z nieustannym problemem wszechobecnego plastiku, postanowiła wykorzystać swoją popularność i zabrać głos w tej sprawie. Na swoim Instagramie opublikowała posty, w których uświadamia jak duży jest to problem, a także namawia do rezygnacji z plastiku.
Zobacz wideo

Już od jakiegoś czasu, bardzo głośno mówi się o szkodliwości i wszechobecności plastiku. Nie da się ukryć, że plastik otacza nas z każdej strony - kupujemy wodę w plastikowych butelkach, używamy plastikowych kubków i sztućców. Stanowi on nie tylko zagrożenie dla środowiska, ale także dla nas - konsumentów, gdyż mikrocząsteczki plastiku, codziennie trują każdego z nas od wewnątrz. W związku z nieustannie rosnącym problemem, coraz częściej znane osoby angażują się w akcje, które mają na celu szerzyć świadomość w kwestach ekologicznym, w tym także plastiku

Anja Rubik namawia do sprzątania plaż i rezygnacji z plastikowych toreb

Ostatnio, w kampanii przeciwko plastikowi wzięła udział Anja Rubik, znana modelka, która nagą sesją zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska oraz plastiku, który przyczynia się m.in. do śmierci wielu zwierząt. Oprócz tego, Anja namawia do sprzątania plaż, gdyż jak sama twierdzi, jest to mały gest, który może ocalić niejedno istnienie.  

Jest lato, jesteś na plaży, widzisz plastikową butelkę, torbę, dowolny plastikowy element lub jakieś śmieci - pozbieraj je! Kawałki, które zbierzesz, nie zabiją zwierząt i nie będą mogły dalej rozpadać się na mikrodrobiny! Dla cyników - tak, to nie rozwiąże problemu zanieczyszczenia oceanu plastikiem - ale - lepiej tyle, niż nie robić nic, bo można uratować tym życie zwierząt! Zmieni to również nasz sposób postrzegania plastikowych śmieci i wpłynie na innych! Zrób zdjęcia śmieci, które widzisz na plażach i które zebrałeś! Opublikuj to! Pokaż światu, na którym ci zależy! Wszystkie tworzywa sztuczne użyte na zdjęciach zostały zebrane tego samego dnia w ramach sprzątania plaży @parley.tv! 

- zaapelowała pod postem na Instagramie.

Plastikowa torba może zabić wiele zwierząt, ponieważ rozpada się tak długo. Zwierzę, które umrze przez taką torbę, ulegnie rozkładowi, a torba będzie nadal nienaruszona. Inne zwierzę może niechcący paść ofiarą i ponownie zjeść tę samą torbę. Rozpad plastikowej torby może zająć od 20 do 1000 lat. Mam na myśli rozpad, ponieważ rozpadają się na mniejsze kawałki, które uwalniają toksyczne chemikalia. Unikaj używania plastikowych toreb! 

- uświadamia modelka.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.