Jameela Jamil o zaburzeniach odżywiania: "Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało"

Jameela Jamil, jeszcze do niedawna, znana i rozpoznawalna była jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała jako prezenterka telewizyjna oraz prowadząca w BBC Radio 1. Teraz znana jest na całym świecie jako aktywistka. Ostatnio poruszyła temat swoich zaburzeń odżywiania, do których (jak twierdzi) doprowadzili ją rodzice.
Zobacz wideo

Jameela Jamil to dziennikarka, prezenterka, aktorka i aktywistka. Urodziła się w Londynie, ale od kilku lat mieszka w Los Angeles. Jest pół Pakistanką i pół Hinduską. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w jednym z seriali, który dostępny jest na platformie Netflix oraz jej działalność aktywistyczna. Jameela Jamil jest inicjatorką kampanii iWeigh, która ma walczyć z kreowaniem nienaturalnego wizerunku kobiet i pomagać dziewczynom na całym świecie pokochać swoje ciała. Nie bez powodu, Jameela działa w tym właśnie obszarze, gdyż podobną historie zna z własnego doświadczenia. Już jako nastolatka, cierpiała ona na anoreksję. Jak sama podkreśla w wywiadach, nie zjadła żadnego posiłku między 14 a 17 rokiem życia. Głodziła się, żeby dorównać do ideałów piękna, które promowany były wówczas w mediach.

Jameela Jamil szczerze o swoich zaburzeniach odżywiania

Jameela Jamil postanowiła ostatnio szczerze opowiedzieć o swoich zaburzeniach odżywiania, co uczyniła na łamach The Sunday Times. Ku zaskoczeniu wszystkich wyznała, że to jej rodzice przyczynili się do zaburzeń odżywiania, z którymi zmagała się kilka lat.

Moja rodzina nigdy nie była wspierająca. Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało. Wystające kości biodrowych były postrzegane jako oznaka sukcesu zarówno w domu, jak i w szkole. Nie miało znaczenia, że miałam dobre oceny lub to, że byłam dobrą pływaczką. Zostałam nauczona, że najważniejsze w życiu jest to, czy moje dżinsy zwisały z kości biodrowych. Dopiero niedawno nauczyłam się akceptować siebie taką, jaka jestem. Myślę o tym, jak ciało samo się leczy i naprawia, przenosi mnie z punktu A do B i pozwala mi wykonywać pracę, uprawiać seks i po prostu żyć moim życiem. To precyzyjnie dostrojony silnik, który zasługuje na szacunek i jestem mu teraz bardzo wdzięczna. Przestańcie oceniać ciała innych ludzi, przestańcie dyskryminować ich ze względu na wiek czy aparycję. Po prostu pozwólcie innym żyć!

- powiedziała Jameela Jamil w wywiadzie dla The Sunday Times.

Zobacz także: Przeżyła, chociaż lekarze dawali jej tylko kilka tygodni. Anorektyczka wygrała walkę o życie i teraz inspiruje innych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.