Anna Lewandowska: "Ocenianie innych jest krzywdzące, wiem to z własnego doświadczenia"

Anna Lewandowska jest niekwestionowanym autorytetem w kwestii zdrowego stylu życia. Trenerka edukuje nie tylko pod kątem aktywności fizycznej, czy żywienia, ale porusza także inne życiowe tematy. Ostatnio na swoim Instagramie opublikowała wpis dotyczący oceniania innych "po okładce".
Zobacz wideo

Anna Lewandowska nieustannie rozwija swoją karierę zawodową. Oprócz prowadzenia biznesów, trenerka zajmuje się rozwijaniem bloga oraz social mediów, na których oprócz postów dotyczących treningu czy diety, pojawiają się tematy, które są z życia wzięte, a Anna Lewandowska sama zna je z własnego doświadczenia. Tak było również z tematem, który poruszyła ostatnio na swoim Instagramie. 

Anna Lewandowska o krzywdzącym ocenianiu innych

Anna Lewandowska  opublikowała na swoim Instagramie post, w którym podjęła temat oceniania innych. Nie da się ukryć, że jest to powszechne zjawisko, które często jest dla ludzi krzywdzące. Jak przyznała trenerka, sama zna z własnego doświadczenia, że ocenianie "po okładce" jest przykre i niesprawiedliwe. Zaapelowała także, by zamiast oceniania, bardziej szanować inne osoby. 

- "Często czytam i słyszę, że ludzie z ogromną łatwością oceniają innych, najczęściej tych których nie znają. Przychodzi im to łatwo. Często takie osoby nie znają doświadczeń lub nie są w stanie zrozumieć drugiej osoby, bo nie mają świadomości pewnych faktów, albo nigdy nie przeżyli podobnej sytuacji. Nie uważacie, że jest to niesprawiedliwe i niepotrzebne? Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego oceniania innych jest krzywdzące, wiem to z własnego doświadczenia, ale pewnie i wy możecie przywołać setki takich sytuacji z własnego życia. Z czego to może wynikać? Oczywiście, łatwiej jest nam wystawiać ocenę patrząc na przysłowiową „okładkę", niż zagłębiać się w środek. Niby wszyscy o tym wiemy, ale jednak, pokusa jest silniejsza i powiem wam, że jest to zwyczajnie niefajne i przykre. Wiem jedno... nie oceniam drugiej osoby, bez względu na to, czy kogoś znam czy nie, bo każdy z nas, sam zna swoją historię. Każdy z nas może w danym momencie, przeżywać coś o czym nie chce mówić głośno. A oceny potrafią wówczas zranić. Mówmy sobie miły rzeczy, to nic nie kosztuje, a może nas będzie wzmacniać. Szanuj, nie oceniaj" - napisała Anna Lewandowska na swoim Instagramie. 

 

Pod postem Ani Lewandowskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy od obserwatorów, którzy absolutnie zgadzają się ze słowami trenerki:

Kochana Ania :) Motywujesz do bycia przynajmniej o ciut lepszym człowiekiem.
Doceniaj, a nie oceniaj. To motto powinno być wpajane od maleńkości wszystkim.
Brawo!!! Więcej takich osób wyznających zasadę „Nie czyń drugiemu, co tobie niemile”.
Piękny post <3 i niestety ale bardzo potrzebny.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.