Firma Ewy Chodakowskiej odnotowała spadek wpływów, a zysk zmalał o połowę

Ewa Chodakowska jest obecnie jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce. W niecałą dekadę, propagując zdrowy styl życia, zbudowała własne imperium. Jednak, jak podają Wirtualne Media, okazuje się, że w roku 2018 spółka BeBio zanotowała spore spadki. Co było przyczyną?
Zobacz wideo

Ewa Chodakowska nie jest już jedynie trenerką fitness. Na przestrzeni ostatnich lat stała się znakomitą businesswoman oraz osobowością telewizyjną. W ofercie jej marek znajdują się m.in. diety, plany treningowe, platforma treningowa, catering dietetyczny, zdrowe przekąski, stroje kąpielowe oraz naturalne kosmetyki. Biznesy Ewy Chodakowskiej stały się na tyle dochodowe, że uplasowały trenerkę na liście 100 najbogatszych Polek. Jednak rok 2018 pokazał, że nawet taka marka, jaką jest Ewa Chodakowska, może mieć gorsze momenty.

Firma Ewy Chodakowskiej z zyskami mniejszymi o połowę

Mogłoby się wydawać, że takie imperium, które zbudowała Ewa Chodakowska jest wolne od jakichkolwiek przeciwieństw. Trenerka uwielbiana przez miliony polek, produkty rozchodzące się jak ciepłe bułeczki - co takiego może pójść źle? Okazuje się bowiem, że trenerka, jak każdy inny przedsiębiorca, musi mierzyć się z gorszymi momentami w prowadzeniu swojego biznesu. Bowiem, jak informują Wirtualne Media, spółka Ewy Chodakowskiej odnotowała w 2018 roku spadek. Sytuacja prawdopodobnie spowodowana jest różnymi inwestycjami oraz rozwojem marki.

- "Koszty operacyjne Bebio zwiększyły się rok do roku z 5,45 mln zł w ujęciu porównawczym do 6,22 mln zł, czyli o 14 proc. Ponadto połowę wydatków stanowią koszty usług obcych, które poszły w górę z 2,74 do 3,44 mln zł. Nakłady na wynagrodzenia wzrosły natomiast z 952,1 tys. zł do 1,04 mln zł. Zatrudnienie w spółce zwiększyło się o jeden etat - z ośmiu do dziewięciu. Więcej niż rok wcześniej firma wydała też na amortyzację (w górę z 212,6 do 416,4 tys. zł) oraz zużycie materiałów i energii (z 45,5 do 67 tys. zł), natomiast pozostałe koszty (które stanowi głównie wartość sprzedanych towarów i materiałów) zmalały z 1,36 do 1,09 mln zł. Przy dużym spadku wpływów i wzroście kosztów operacyjnych mocno zmalał zysk spółki. Zysk sprzedażowy poszedł w dół z 14,9 do 7,08 mln zł, zysk brutto - z 14,44 do 6,82 mln zł, a zysk netto - z 11,43 do 5,55 mln zł. Firma zapłaciła w ub.r. 1,27 mln zł podatku dochodowego, wobec 3,01 mln zł w 2017 roku. W ub.r. Bebio uzyskało 460,3 tys. zł ze sprzedaży mieszkania, a na koniec roku miało jeszcze 300,9 tys. zł należności z tego tytułu, ma je otrzymać w br. Kapitał podstawowy spółki to 20 tys. zł, a zapasowy - 11,9 mln zł. Wartość kapitału własnego spadła w ciągu roku z 20,73 do 13,35 mln zł" - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.