Karolina Korwin-Piotrowska krytycznie o dietach: Zastanów się, czy chcesz sobie wmawiać modne nietolerancje

Karolina Korwin-Piotrowska postanowiła zaapelować na swoim Instagramie do wszystkich osób, które ślepo podążają za różnymi dietetycznymi trendami, by sprawy związane ze zdrowiem konsultowały z wykwalifikowanymi osobami. "Sporo się nasłuchałam o tym, jakie spustoszenie robią modne diety" - przyznaje.
Zobacz wideo

Już jakiś czas temu Anna Mucha postanowiła poruszyć temat diet pudełkowych, które regularnie promowane są przez wielu celebrytów. Zdaniem polskiej aktorki cateringi dietetyczne, które stosowała, przyczyniły się do jej poważnych problemów zdrowotnych. "Po kilku miesiącach stosowania diety pudełkowej, krótko mówiąc, wysiadała mi wątroba albo tarczyca zaczęła się buntować. I wylądowałam w szpitalu" - napisała Anna Mucha na swoim Instagramie.

Karolina Korwin-Piotrowska krytycznie o modnych dietach

Karolina Korwin-Piotrowska, zainspirowana wpisem Anny Muchy, również postanowiła wypowiedzieć się na temat modnych diet, popularyzowanych przez celebrytki na całym świecie. Dziennikarka na swoim instagramowym profilu opublikowała obszerny post, w którym zaapelowała do obserwatorów, by nie podążali ślepo za lansowanymi trendami, tylko słuchali własnego rozumu. Zaś kwestie diety oraz suplementacji konsultowali z lekarzami:

Ludzie, ja wiem, że moda, że niby wygoda, chcecie być jak te celebrytki, które nie powiedzą wam pięciu procent prawdy o tym, jakim kosztem i dlaczego tak właśnie super wyglądają... Trochę choruję ostatnio. Rozmawiam z lekarzami, a nie samozwańczymi dietetykami, kołczami, patotrenerami, powtarzają jedno: "Myślenie nie boli. Zanim zaczniesz marzyć o wyglądzie gwiazdy, zanim dasz jej swoje z trudem zarobione pieniądze na kolejną dietę, głodówkę, lewatywę, książkę albo batonik, pomyśl o tym, że jeśli się zapędzisz za bardzo, będziesz wydawać znacznie więcej w niedługim czasie na szpitale, leki, terapie, a wygląd gwiazdy będziesz widzieć na fotce, to nie będzie twoja fotka.

Oprócz tego Karolina Korwin-Piotrowska zachęca, by przed przejściem na jakąkolwiek modną dietę wykonać podstawowe badania, które potwierdzą lub wykluczą ewentualne nietolerancje lub alergie pokarmowe:

"Sorry. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz sobie wmawiać kolejne modne choroby (tarczyca jest hot), nietolerancje (króluje gluten i laktoza), alergie pokarmowe, tylko zrób badanie krwi. Zwykła morfologia wiele daje. A potem TSH i cholesterol. Wychodzi taniej niż celebrycki bullshit kołczing. Może się okazać, że jesteś zdrowa, nie musisz wmawiać sobie modnej diety czy choroby, żeby mieć o czym rozmawiać na kawce, może wystarczy tablica z indeksem glikemicznym albo zawartością cukru na lodówce zamiast bycia naciąganym przez samozwańczych spryciarzy. Serio. Ostatnio sporo się nasłuchałam o tym, jakie spustoszenie robią modne diety, wmawianie sobie modnych chorób, branie leków bez kontroli lekarza, bo ktoś chce być jak jakaś modna pani, chce mieć bikini body albo po prostu być na topie. Bądźmy zdrowi. Bądźmy mądrzy" - napisała Karolina Korwin-Piotrowska na swoim Instagramie. 

 

A jaka jest wasza opinia na temat wszechobecnych nietolerancji oraz modnych diet? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.