Znany youtuber przetestował Be Diet Catering. Jak ocenił dietę od Ewy Chodakowskiej?

Ewa Chodakowska szturmem podbiła rynek diet pudełkowych swoją marką Be Diet Catering. Po wielu pozytywnych opiniach, które pojawiły się w internecie, znany youtuber Maciej Blatkiewicz z kanału "Maciej Je", postanowił przetestować dietę najpopularniejszej trenerki w Polsce. Czy catering Be Diet jest aż tak smaczny i przede wszystkim warty swojej ceny?
Zobacz wideo

Ewa Chodakowska już dawno przestała być jedynie trenerką, a stała się także świetną businesswoman. Najpopularniejsza trenerka w Polsce z powodzeniem prowadzi wszystkie swoje marki, sprawiając, że stają się hitami w swojej dziedzinie. Znany youtuber Maciej Blatkiewicz z kanału "Maciej Je" postanowił wziąć pod lupę catering Ewy Chodakowskiej i sprawdzić, czy dieta trenerki naprawdę różni się od innych dostępnych w Polsce.

Youtuber przyznał, że na przestrzeni kilku ostatnich lat miał okazję przetestować różne cateringi, więc ma w tym temacie pewne rozeznanie i doskonale zna plusy oraz minusy diet pudełkowych. Do plusów zaliczył przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu, różnorodność posiłków, a także możliwość wyboru rodzaju diety. Natomiast za minusy każdego takiego cateringu uznał generowanie dużej ilości plastiku, wysoką cenę oraz przerywanie łańcucha chłodniczego (pudełka z posiłkami często czekają pod drzwiami - poza lodówką - nawet kilka godzin). Jak Be Diet Catering od Ewy Chodakowskiej wypada na tle innych diet? Czy warta jest tych 50-60 złotych, które trzeba zapłacić za jeden dzień takiej diety? Sprawdźcie poniżej!

Jak "Maciej Je" ocenił dietę od Ewy Chodakowskiej?

Spośród wszystkich dostępnych wariantów cateringu, youtuber postawił na dietę "Optimal 2200 kcal". Przykładowe menu z całego dnia prezentowało się tak:

  • śniadanie: jaglanka z belgijską białą czekoladą i owocami,
  • II śniadanie: koktajl jabłkowo-malinowy,
  • obiad: makaron z sosem pomidorowym i pieczonym serem Sirtakis,
  • podwieczorek: krem z brokułów i szpinaku,
  • kolacja: pieczony batat z sosem tzatziki, 

Plusy cateringu Be Diet, które Maciej zauważył od raz,  to wyliczone makroskładniki dla każdego posiłku, podgląd menu na cały tydzień dostępne na stronie internetowej cateringu, dostarczanie cateringu na czas, a także sezonowe menu. Youtuber przyznał, że niektóre posiłki (szczególnie te na słodko) były wyjątkowo smaczne.

Niestety, jak w przypadku innych cateringów, nie obyło się bez minusów. Wady diety pudełkowej Ewy Chodakowskiej, które rzuciły się w oczy Maciejowi, to jakość składników, która pozostawiała czasem wiele do życzenia oraz to, że mimo najwyższej dostępnej kaloryczności - 2200 kcal, nie najadał się posiłkami. Choć wcześniej 2000 kcal wystarczało mu w zupełności. Youtuber podczas dwóch tygodni korzystania z cateringu wyłapał również jedną wpadkę - otrzymał sfermentowany sok, który nie nadawał się do spożycia.

Za największy minus cateringu Be Diet uznał jednak to, że w zasadzie nie różni się on niczym od innych diet pudełkowych dostępnych na rynku. Stwierdził, że ta usługa nie niesie za sobą żadnych innych dodatkowych wartości niż cateringi, które nie są firmowane żadną znaną twarzą. Zdaniem youtubera, Ewa Chodakowska powinna zaoferować znacznie wyższą jakość. 

Catering Ewy Chodakowskiej bardziej nie polecam, niż polecam. Są, moim zdaniem, lepsze produkty tego typu na rynku. Troszkę szkoda, że za tą twarzą Ewy Chodakowskiej, za tą znaną na całą Polskę fitnessiarą nie idzie po prostu jakaś wyższa jakość

- podsumował Maciej na swoim filmie z testem cateringu. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.