Ewa Chodakowska obnaża składy kosmetyków. "Tylko dla osób o mocnych nerwach"

Ewa Chodakowska, swoimi produktami beBIO cosmetics, przebojem wkroczyła na rynek kosmetyczny. Trenerka postanowiła zacząć uświadamiać swoich obserwatorów również w kwestii pielęgnacji. Na swoim Instagramie, po raz kolejny obnażyła składy kosmetyków.
Zobacz wideo

Po latach promowania zdrowego stylu życia, Ewa Chodakowska postanowiła rozszerzyć swoją działalność i pokazać, że zdrowy styl życia to nie tylko dieta i trening, ale również codzienna pielęgnacja, gdyż to, co nakładamy na swoje ciało również wpływa na nasze zdrowie. Właśnie dlatego, Ewa postanowiła stworzyć własne kosmetyki naturalne, na skład których ma stu procentowy wpływ. 

Ewa Chodakowska obnaża składy kosmetyków. "Tylko dla osób o mocnych nerwach"

Od jakiegoś czasu, na Instagramie Ewy Chodakowskiej, pojawiają się edukacyjne posty dotyczące pielęgnacji oraz składów kosmetyków. Ostatnio, trenerka poruszyła składy kosmetyków wegańskich oraz tych nietestowanych na zwierzętach, które niestety nie zawsze są takie w rzeczywistości.

- "Wiesz, jak bardzo kocham zwierzęta prawda? Wspomniałam już, że jak na starość zwolnię tempo, to przygarnę wszystkie psiaki świata i zdania nie zmieniłam. Ale wiesz co? Jest jeszcze jedna sprawa, o której musisz wiedzieć. Z myślą o bezbronnych stworzeniach zadbałam o to, by moje kosmetyki były prawdziwie wegańskie i nietestowane na zwierzętach! Uwaga! Tylko dla osób o mocnych nerwach! W produktach, które NIE SĄ wegańskie, można znaleźć cały szereg substancji, które nawet wam się nie śniły! Podobno nawet takie jak: wydzielina z przełyku kaszalota, która znalazła szerokie zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym, podobnie jak utrwalające zapach piżmo pozyskiwanie z gruczołów odbytniczych piżmowca... To nie brzmi apetycznie, prawda? Na drogeryjnych półkach można znaleźć też kosmetyki z dodatkiem substancji o nazwie Chitozan, pozyskiwanej z pancerzy skorupiaków, która ma podobno właściwości nawilżające... Rany, ja nawet nie chcę o tym myśleć. Tyle cierpienia i bólu. Mówię STOP i uświadamiam was. Kosmetyki wegańskie mogą być polskie, tanie i łatwo dostępne! Takie są właśnie produkty @bebiocosmetics. Jesteśmy przykładem szeroko dostępnej marki na każdą kieszeń, która nie przyczynia się do cierpienia zwierząt. Nasze żele, balsamy i dezodoranty w składzie mają ponad 99% substancji pochodzenia naturalnego. Znajdziesz je w każdej drogerii Rossmann oraz w sklepie internetowym www.bebiocosmetiqs.pl oraz www.bebio.pl. Kosmetyki beBIO otrzymały certyfikat polskiej fundacji Viva walczącej o prawa zwierząt, oraz certyfikat międzynarodowej fundacji PETA Cruelty Free. Masz więc pewność, że sięgasz po to, co najlepsze - nie tylko dla ciebie" - napisała Ewa Chodakowska na swoim Instagramie.

 

Wiedzieliście, że nawet w kosmetykach wegańskich mogą znaleźć się składniki pochodzenia zwierzęcego?!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.