Barbara Kurdej-Szatan walczy z chorobą. Leczenie polega na diecie oczyszczającej

Barbara Kurdej-Szatan od kilku lat walczy z boreliozą i nawet po sześciu latach choroba nie daje o sobie zapomnieć. Aktorka w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, w jaki sposób walczy z chorobą w ostatnim czasie. Okazuje się, że dieta i aktywność fizyczna są kluczowe.
Zobacz wideo

Już sześć lat temu, Barbara Kurdej-Szatan po ukąszeniu kleszcza, zachorowała na boreliozę. Mimo upływu lat oraz leczenia, aktorka nadal walczy z objawami choroby. W ostatnim czasie, Basia udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoich sposobach na jej zwalczanie. Okazuje się, że najistotniejsza jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna.

Barbara Kurdej-Szatan walczy z chorobą. Leczenie polega na diecie oczyszczającej 

Basia Kurdej-Szatan zdradziła, że kluczową kwestią w jej walce z boreliozą jest trening i zdrowe żywienie. Polska aktorka bardzo dba o siebie, regularnie ćwiczy, musiała także wykluczyć z diety niektóre produkty spożywcze.

"Ćwiczyć lubię sama z siebie, szczególnie biegać, i zawsze to robiłam dla dobrej kondycji. Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków. Przez to candida, grzyby, które zazwyczaj znajdują się w jelicie, rozprzestrzeniły się - mimo tego, że zażywałam specjalne osłony. Trudno jest nad tym zapanować, potrzebna jest dieta długoterminowa. Znów zaczęłam stosować naturalne metody. Jest to leczenie polegające na diecie oczyszczającej organizm, pozbywanie się grzybów i pasożytów" - wyznała Basia Kurdej-Szatan w rozmowie z "Rewią".

Co to jest borelioza?

Borelioza jest odkleszczową chorobą zakaźną, zwaną inaczej chorobą z Lyme. Wywołują ją bakterie zaliczane do krętków - Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica. Zakażenie boreliozą następuje najczęściej na skutek ukąszenia kleszcza, który jest nosicielem tej choroby. Objawy boreliozy bardzo często są mylone z objawami wielu innych chorób. 
Więcej na temat boreliozy znajdziesz TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.