Anna Lewandowska z Robertem wybrali nietypowy trening. Na czym polega Aero joga?

Anna Lewandowska stawia na różne aktywności fizyczne, ale o aero jogę, chyba nikt jej nie podejrzewał, bo przecież jest ona fighterką z krwi i kości. Również Robert podniebną jogą zaskoczył swoich fanów. Co to jest ta aero joga?
Zobacz wideo

Anna Lewandowska wciąż odpoczywa na wakacjach z Robertem Lewandowskim. Trenerka nawet podczas urlopu nie rezygnuje z treningów. Dzięki swojej aplikacji Diet&Training by Ann może wykonywać trening w każdym miejscu na świecie. Jedyne czego potrzebuje to telefon. Ponadto Lewandowska uwielbia biegać, choć z pewnością teraz więcej czasu poświęca na bieganie za Klarą, niż robienie stricte takiego treningu. Z pewnością wiele osób było zaskoczonych, po tym, jak Lewandowscy opublikowali na Instagramie zdjęcie podczas treningu aero jogi. Na czym to polega? 

 

Anna Lewandowska i Robert trenują aero jogę 

Zwykle joga kojarzy nam się z treningiem  na macie i owszem, jest to dobre skojarzenie, jednak na przestrzeni lat odmian klasycznej jogi zrobiło się znacznie więcej. Jedną z nich jest tzw. podniebna joga, czyli ćwiczenia na chustach, szarfach, czy specjalnych linach. Choć mogłoby się wydawać, że jest to bardzo proste, to jednak mimo wszystko potrzeba sporo siły, by niektóre z figur wykonać. 

Aero joga lub inaczej aerial joga powstała w 2007 roku i została stworzona przez akrobatę oraz choreografa Christopera Harrisona. Od tego momentu jogini i akrobaci ją pokochali, a metoda ta zyskała również sporą popularność w klubach fitness dla kobiet. Aero joga łączy w sobie  tradycyjne pozycje jogi, gimnastykę oraz elementy pole dance. Wynosi z tych dziedzin wszystko to, co świetnym treningiem ogólnorozwojowym, ale również wzmacniającym. 

Dzięki temu, że ćwiczenia wykonuje się w powietrzu, pracują mięśnie głębokie, wzmacnia się gorset mięśniowy okalający kręgosłup, a to z kolei pozytywnie wpływa na naszą postawę. Jak widać zalet aero jogi, jest naprawdę wiele i wcale nie dziwi nas wybór Anny i Roberta Lewandowskich. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta odmiana jogi jest naprawdę znacznie bardziej wymagająca niż klasyczna joga, dlatego przed pójściem na pierwsze zajęcia, dobrze jest mieć jakieś podstawy. Po zdjęciach Anny i Roberta Lewandowskich wnioskujemy, że ćwiczenia, które wykonują, są im dobrze znane. A wy chcielibyście spróbować takiego treningu? 

ZOBACZ TEŻ: Joga dla początkujących - jak zacząć?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.