Ewa Chodakowska naraziła się firmom kosmetycznym? "Robię sobie tym wrogów!"

Ewa Chodakowska, swoimi produktami pielęgnacyjnymi, przebojem wkroczyła na rynek kosmetyczny. Ostatnio, na swoim Instagramie, trenerka bliżej przyjrzała się szkodliwym składnikom, które nagminnie pojawiają się w popularnych kosmetykach. "Wielu osobom/markom ten post nie będzie na rękę" - przyznaje Ewa.
Zobacz wideo

Ewa Chodakowska przez ostatnie dwa lata, w absolutnej tajemnicy, pracowała nad jednym z największych projektów w swoim życiu. Po latach promowania zdrowego stylu życia, trenerka postanowiła pójść o krok dalej i pokazać, że zdrowy styl życia to nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również codzienna pielęgnacja. Tak właśnie powstała marka  beBIO cosmetics, w której ofercie znajdują się w 99 proc. naturalne produkty. Stworzenie linii naturalnych kosmetyków przez Ewę Chodakowską to pierwszy krok, który trenerka podjęła, by uświadamiać kobiety jak istotne jest to, co nakładamy na swoje ciało.Oprócz tego, Ewa na swoich mediach społecznościowych publikuje wpisy na temat świadomej pielęgnacji. 

Ewa Chodakowska naraziła się firmom kosmetycznym? "Robię sobie tym wrogów!"

Pod jednym z ostatnich postów na swoim Instagramie, Ewa postanowiła po raz kolejny poruszyć temat składów w produktach kosmetycznych. Trenerka świadomie przyznała, że istnieje duża szansa, iż takimi postami narazi się wielu firmom kosmetycznym, jednak dla niej najważniejsze jest zdrowie oraz szerzenie podjętej misji.

- "Wielu osobom/markom ten post nie będzie na rękę. Wiem, robię sobie tym samym wrogów!
Ale stawiam na transparentność i tego będę oczekuje od innych! Wtedy pogadamy! Zdrowie jest moim priorytetem - tak moje jak i twoje. Temat wraca jak bumerang! Zapisz sobie ten post, zrób screenshoty, miej je zawsze przy sobie i czytaj, jeśli i dla ciebie zdrowie jest priorytetem! Wrzucam raz jeszcze ściągę, o którą prosiłaś. W kosmetykach znajdziesz niebezpieczne składniki. Wiem, wiem, powtarzam się, ale robię to z troski o ciebie - bądź czujna. Unikaj chemii, gdy tylko możesz! Czy w ogóle myślałaś wcześniej o tym, że to jakie kosmetyki wybierasz ma wpływ, nie tylko na stan skóry, ale również na twoje zdrowie? Szkodliwe substancje w kosmetykach mogą zaburzać gospodarkę hormonalną, uczulać lub podrażniać! Wybieraj produkty bez szkodliwych konserwantów takich jak: Methylisothiazolinone /MIT, Methylchloroisothiazolinone/MCI, Kathon (MCI/MIT). Nie sięgaj po kosmetyki z dodatkiem pochodnych formaldehydu! Omijaj parabeny - szczególnie Butylparaben i Propylparaben, które mogą mieć negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną! Wiem, co jem i wiem co na siebie nakładam" - napisała Ewa Chodakowska

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.