Joanna Krupa ćwiczy w ciąży. Edyta Litwiniuk zdradziła nam, jak wygląda jej trening

Joanna Krupa jakiś czas temu pochwaliła się na Instagramie radosną nowiną, że wkrótce zostanie mamą. Gwiazda wczoraj zaprezentowała, jak wygląda jej trening. A z kim trenowała? Z Edytą Litwiniuk, która jest specjalistką od treningu dla kobiet w ciąży i przyjaciółką Anny Lewandowskiej.
Zobacz wideo

Joanna Krupa od zawsze była bardzo aktywna fizycznie. Jako modelka, często angażowana jest do kampanii bielizny czy strojów kąpielowych, więc bardzo dba o formę. Jakiś czas temu na Instagramie Joanny pojawiło się zdjęcie z pozytywnym testem ciążowym. 

Zrobiłam dwa testy ciążowe i wysłałam mężowi zdjęcie. A potem wysłałam mu coś jeszcze. Coś na zupełnie inny temat i dlatego w ogóle na początku to przegapił. Potem się dziwił, że czemu wysłałam mu zdjęcie. Mogłam powiedzieć mu w domu. Najwyraźniej nie jest zbytnio romantyczny

- śmiała się Krupa.

Gwiazda mimo ciąży nie rezygnuje z pracy i właśnie wspólnie z resztą ekipy pracuje na planie nowego sezonu programu Top Model, który zobaczymy na antenie TVN w jesiennej ramówce. W "Dzień Dobry TVN" mówiła o tym, że początki były trudne, ale teraz znów ma sporo energii. 

Będę musiała uważać, kiedy jestem zmęczona, żeby nie pracować za ciężko. Ale wiadomo, te pierwsze castingi, dni są najdłuższe. Ale jestem wytrzymała! Wiadomo, że jest troszkę więcej zmęczenia, ale przyznam się, że początki były bardzo ciężkie! Teraz już energia wróciła. Akurat w dobrym czasie, kiedy pracuję

- powiedziała Joanna Krupa.

Powrót energii oznaczał również powrót do ćwiczeń na siłowni. Joanna Krupa zdecydowała się na trening ze specjalistką od treningu kobiet w ciąży, Edytą Litwiniuk, która trenowała już z takimi gwiazdami jak Zosia Ślotała czy Paulina Sykut-Jeżyna. Tylko nam zdradziła, jak wyglądał trening Joanny Krupy. 

Joanna Krupa trenuje pod okiem Edyty LitwiniukJoanna Krupa trenuje pod okiem Edyty Litwiniuk www.instagram.com/joannakrupa/

Joasia jest bardzo świadomą i mądrą mamą. Była aktywna przed ciążą, więc wszystkie ćwiczenia wykonuje perfekcyjnie technicznie i doskonale zna swoje ciało. Musimy pamiętać o tym, że w trakcie ciąży, oprócz treningu, kluczowe jest zdrowe odżywianie. Na szczęście Joasia też ten aspekt ma perfekcyjnie opracowany

- powiedziała nam Edyta. 

A jak wyglądał trening Joanny Krupy z trenerką?

Na treningu skupiłyśmy się na podstawowych ćwiczeniach, które kobieta w ciąży może wykonywać i tak wzmacniałyśmy mięśnie grzbietu, ramion, pośladków i nóg oraz wykonywałyśmy ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. W naszym planie nie zabrakło takich ćwiczeń jak: przysiady, koci grzbiet czy ćwiczenia wzmacniające grzbiet i obręcz barkową z hantelkami.

Edyta Litwiniuk zwróciła również szczególną uwagę na to, że trening w ciąży podczas takich upałów owszem jest możliwy, ale trzeba uważać. 

Niezwykle ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad. W tak gorące dni kobiety w ciąży w ogóle nie powinny trenować na zewnątrz i muszą uważać na przegrzanie organizmu. Powinny cały czas się nawadniać. Idealnie, jakby mogły trenować w obiektach klimatyzowanych.

- Ćwiczenia, które wykonywałyśmy, znajdują się na mojej płycie treningowej „Fit Mama”, którą polecam wszystkim kobietom w ciąży mogącym ćwiczyć, ale też mamom po porodzie - dodała Edyta. 

Należy jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna i zanim rozpocznie treningi na siłowni w ciąży, powinna skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.