Karolina Pisarek o początkach choroby: Tyłam i było to przykre przeżycie

Karolina Pisarek, jedna z najpopularniejszych polskich modelek, już jakiś czas temu przyznała, że choruje na Hashimoto. Karolina w "Przerwie na kawę" opowiedziała nam, jak to wszystko się zaczęło i jak teraz radzi sobie z chorobą.

Karolina Pisarek stała się popularna po tym, gdy doszła do ścisłego finału Top Model. Choć nie wygrała, to dzięki programowi jej grono fanów znacznie się powiększyło. Jej kariera znacząco nabrała tempa, jednak w pewnym momencie z ciałem dziewczyny zaczęło coś się dziać. Mimo godzin spędzonych na siłowni wciąż tyła, a lekarze nie widzieli, co jej dolega. 

Tyłam i, szczerze mówiąc, to było przykre przeżycie, bo doszło do głodówek. Nie wiedziałam, co się dzieje. Spędzałam sześć godzin na siłowni, codziennie. Byłam coraz większa i większa. Płakałam już na tej siłowni, bo tyle tam siedzę, tyle ćwiczę, nic nie jem, a dalej tyję. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Zrobiłam jedno badanie - zdrowa, drugie - zdrowa, trzecie - zdrowa. Nie! Ja wiem, że coś jest nie tak - pomyślałam. Dopiero za czwartym czy piątym razem badania wykryły, co mi jest.

Karolina Pisarek przyznała, że Hashimoto dla modelki brzmi trochę jak wyrok. Gwiazda dodała, że cierpiąc na tę chorobę, nie tylko trzeba uważać na gluten i nabiał, lecz także na węglowodany, dlatego w jej diecie również jest ich niewiele. Skąd w takim razie czerpie energię? Głównie z białka i zdrowych tłuszczów. Jej ulubionym jest awokado, które, jak przyznała, je codziennie, ale tylko połówkę. Choć awokado zawiera dużo cennych składników, mimo wszystko jest kaloryczne. 

Zapytana o mięso odpowiedziała, że je je tak samo, jak ryby i krewetki. Jednym z ulubionych dań modelek jest również owsianka. Czy Karolina Pisarek ma ją w swojej diecie? 

Rzadko, bardzo rzadko kiedy. Kiedyś ją jadłam, ale lepiej się czuję, gdy jej nie jem. Niektórym owsianka dodaje energii, ale kiedy ja ją zjem, to mi energię zabiera. Byłam ospała strasznie.

Nie da się ukryć, że Hashimoto może uprzykrzyć życie osobom cierpiącym na tę chorobę. Niemniej jednak trzeba przyznać, że gwiazda radzi z nią sobie świetnie i na razie wygrywa tę walkę, bo wygląda pięknie! 

Poniżej znajdziecie odcinek "Przerwy na kawę" z Karoliną Pisarek. 

Zobacz wideo

"Przerwa na kawę" to nowy cykl rozmów z inspirującymi osobami. Zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 11:00 na Facebooku Myfitness.pl. 

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska i Magdalena Frąckowiak stworzyły wspólną kolekcję Missionswim

ZOBACZ TEŻ: Julia Wieniawa zdradziła, jak wygląda jej dieta oraz treningi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.