Założyciel Twittera o swojej diecie. Je jeden posiłek dziennie, a w weekend pości

Zdrowa dieta potrzebna jest każdemu do prawidłowego funkcjonowania. Okazuje się, że miliarder i współzałożyciel Twittera, Jack Dorsey, przestrzega bardzo restrykcyjnych zasad odżywiania. Mogą was one zaskoczyć.
Zobacz wideo

Jack Dorsey to 42-letni miliarder, który specjalizuje się w dziedzinie informatyki. Jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym portalu społecznościowego Twitter. W rozmowie z redaktorami podcastu "Greenfield Fitness" opowiedział o tym, jak wygląda jego dieta. Jest bardzo restrykcyjna, ale jak twierdzi Jack, przynosi wspaniałe rezultaty. 

Miliarder ma jedną, główną zasadę w życiu, jeżeli chodzi o odżywianie. Je tylko jeden posiłek dziennie. Czy to rzeczywiście zdrowe? Według Jacka tak, bo w tym jednym posiłku znajduje się wszystko to, czego człowiek potrzebuje w ciągu całego dnia. Co w takim razie je Jack Doursey? Jego przykładowy posiłek to potrawa z ryby, kurczaka lub czerwonego mięsa, sałatki z rukoli lub szpinaku, szparagów lub brukselki. Do tego deser z jagód i czasem czerwone wino, ale Jack nie określił, jak często je pije. Miliarder zapewnia, że porcje są naprawdę spore. Druga zasada jest jeszcze bardziej restrykcyjna. 

Jack Dorsey nie je w weekendy 

To może wydawać się absurdalne, bo dlaczego człowiek, który jest miliarderem i może jeść najpyszniejsze potrawy świata, rezygnuje w ogóle z jedzenia przez kilka dni? Podobno taki rytuał pomaga mu skoncentrować się na zdrowiu psychicznym. 

- Trwa [post - przyp. red.] to od piątku do niedzieli - mówi. - W piątek nie jem obiadu, a potem żadnego posiłku przez całą sobotę. Pierwszy posiłek zjadam dopiero w niedzielę wieczorem. Za pierwszym razem, gdy tak zrobiłem, trzeciego dnia miałem halucynacje. To był dziwny stan. Po kolejnych dwóch razach stało się dla mnie jasne, jak nasze dni są skoncentrowane wokół posiłków - wyjaśnił. 

Niektórzy z jego fanów podejrzewają, że Jack ma zaburzenia odżywiania i wcale nie prowadzi zdrowego stylu życia. 

Jack Dorsey, mimo restrykcyjnej diety, w swoim planie dnia ma również czas na dodatkowe aktywności. Wstaje codziennie około piątej rano, tylko po to, by spędzić 15 minut w saunie, po tym czasie wyjść z niej i wejść do lodowatej wody na kolejne trzy minuty. Ten zabieg powtarza trzy razy. 

Drugą rzeczą dotyczącą zdrowia fizycznego, która ma prawdopodobnie największy wpływ na to, jak się czuję, ale także świetnie działa na jasność umysłu, jest sauna i niska temperatura.

Dla Jacka Dorseya takie saunowanie z zimną kąpielą jest bardziej pobudzające niż kawa. Ponadto miliarder godzinę dziennie medytuje i wykonuje tak zwany trening HIIT, który trwa zaledwie siedem minut. Jak widać rygor, jaki narzucił sobie Jack Dorsey, jest naprawdę surowy. 

O zdanie na temat diety twórcy Twittera zapytaliśmy dietetyka i specjalistę ds. suplementacji sportowej, Jakuba Mauricza

Posty okresowe (intermittent fasting) oraz zimna termogeneza (lodowata woda) nie są niczym nowym dla świata nauki, jak również dietetyków i trenerów. Okresowe przebywanie na ketozie [ czyli bycie w stanie, w którym organizm pozyskuje energię nie z cukru (glukozy), ale z tłuszczu nagromadzonego w tkankach - przyp. red.] naprawdę rozjaśnia pracę umysłu i dodaje energii. Z kolei stymulowanie mitochondriów i białek szoku cieplnego (HSP), podczas saunowania i kąpieli w zimnej wodzie, wpływa na długowieczność i poprawia samopoczucie. Nie widzę w tym nic dziwnego. Opisywana przez miliardera dieta jest eliminacyjna, pełnowartościowa, niskowęglowodanowa. Zawiera wszystkie makroskładniki, a także błonnik, witaminy i składniki mineralne. Należy jednak pamiętać, żeby takie diety, a przede wszystkim poszczenie, najpierw skonsultować ze specjalistą, lekarzem

- powiedział nam Mauricz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.