Ewa Chodakowska krytykuje głodówki. Fani wytykają jej, że sama ma taką dietę w ofercie

Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej zaangażowanych gwiazd w social media na polskim Instagramie. Ilość publikowanych postów jest zawrotna, ale niestety czasem pod takimi zdjęciami pojawia się również krytyka. Tym razem poszło o diety 1000 kcal.
Zobacz wideo

Ewa Chodakowska często poprzez swój profil na Instagramie obala jakieś mity. Tym razem gwiazda wzięła pod lupę diety 1000 kcal, inaczej zwane głodówkami

- Niestety wciąż funkcjonuje przekonanie, że żeby schudnąć, trzeba drastycznie ograniczyć kalorie. Prawdą jest, że dieta ma bardzo ważne znaczenie dla redukcji tkanki tłuszczowej, ale nie chodzi o to, żeby się głodzić! Twój organizm potrzebuje kalorii z jedzenia dla zachowania podstawowych procesów życiowych, dla pracy serca, mózgu, oddychania… Dlatego, zamiast ucinać kalorie do minimum, powinnaś zadbać o to, żeby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb swojego organizmu - pisze Ewa Chodakowska na Instagramie. 

Jej post był znacznie dłuższy i jeżeli chcecie go przeczytać w całości, to możecie zrobić to poniżej. 

 

Oczywiście, nie sposób się z tym nie zgodzić, co napisała trenerka. Jednak jej czujne fanki zwróciły uwagę na to, że Ewa Chodakowska w ofercie swoich diet i cateringu ma również takie, które mają 10001200, czy 1300 kcal. 

A w oferowanym przez Ciebie cateringu jest opcja wybrania 1000 kcal...

- komentuje jeden z fanów. 

Postanowiliśmy sprawdzić na stronie BeDiet, czy rzeczywiście ma rację. Zaczęliśmy od opcji diety Optimal, która rzeczywiście dostępna jest aż w kilku wersjach kaloryczności, w tym również tej najniższej 1000 kcal. 

Be Diet Optimal dostępna jest w 5 wersjach kaloryczności: 1000, 1300, 1500, 1800, 2200 kalorii.

Później sprawdziliśmy pozostałe opcje, czyli Vege i Vege + ryba i również w tych przypadkach sami możemy wybrać sobie kaloryczność cateringu, zaczynając od 1000 kcal, a kończąc na 2200 kcal. 

Nie wiemy, czy jest to niedopatrzenie BeDiet, czy może te 1000 kcal jest dla tych, którzy chcą jeszcze dojadać między posiłkami, jednak jak zapewnia nas strona: - "Dieta składa się z 5 pełnowartościowych posiłków. Menu zostało ułożone przez dietetyków klinicznych. Nad przygotowaniem każdej potrawy czuwa nasz doświadczony szef kuchni wraz z zespołem [...]". Dlatego podejrzewamy, że niestety nie jest to niedopatrzenie, a zwykła dieta. 

Na razie Ewa Chodakowska nie odpowiedziała na takie komentarze, a jest ich więcej. Fanki piszą również o historiach nie z cateringiem, a platformą BeDiet, gdzie po konsultacji z dietetykiem dostawali rozpisaną dietę na 1200 kcal, tym samym zgłaszając wcześniej, że są bardzo aktywni fizycznie. Czy możemy liczyć na jakąś odpowiedź ze strony Ewy Chodakowskiej? Zobaczymy. 

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska w Nowym Roku rusza na podbój Niemiec. Co przygotowała?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.