Okładka "Sports Illustrated" przejdzie do historii. Modelka pozuje w hidżabie i burkini

"Sports Illustrated Swimsuit" to coroczne wydanie "Sport Illustrated", w którym modelki pozują w bikini. Gwiazdą najnowszego numeru jest 21-letnia Halima Aden, która ubrana jest w hidżab i burkini. To historyczny moment dla magazynu.
Zobacz wideo

Na łamach „Sports Illustrated Swimsuit” mogliśmy do tej pory oglądać takie modelki jak Gigi Hadid, Bar Rafaeli, Irina Shayk, Heidi Klum czy Kate Upton, ale również wiele, wiele innych. Nowy numer przejdzie jednak do historii. Zamiast modelki w bikini zobaczymy w nim modelkę w hidżabie i burkini. Jej historia jest naprawdę poruszająca. 

Halina Aden gwiazdą historycznego numeru „Sports Illustrated Swimsuit”

21-letnia Halima Aden jest muzułmanką, pół Amerykanką, pół-Somalijką. W 2016 roku była półfinalistką  konkursu Miss Minnesota. Zdjęcia do najnowszego numeru zostały wykonane w miejscu niezwykle ważnym dla dziewczyny. To właśnie w Watamu w Kenii Halima Aden przyszła na świat w obozie dla uchodźców. 

- Myślę o sześcioletniej mnie, która, w tym samym kraju, żyła w obozie dla uchodźców. Aby kiedyś dorosnąć i śnić swój American dream, by w końcu wrócić do Kenii i wystąpić w sesji dla „Sports Illustrated” w najpiękniejszych miejscach w tym kraju. Sądzę, że to historia, którą trudno byłoby komukolwiek wymyślić - mówiła bohaterka sesji. 

W tej samej rozmowie powiedziała, że sesja łączy modelki, a nie dzieli. 

Ta sesja udowadnia, że zakryta modelka w hidżabie może śmiało stać obok piękności w bikini. Wspólnie mogą świętować, kibicować sobie nawzajem i walczyć o sukces.

- powiedziała Halima Aden w wywiadzie dla "Sports Illustrated".

 

Pod jej zdjęciem na Instagramie pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym również od takich gwiazd jak Rihanna, Iskra Lawrence, czy Ashley Graham. 

- Nie zmieniaj siebie, zmieniaj zasady gry! Dziewczyny, wszystko jest możliwe! To, że jestem w "Sports Illustrated" to ogromne wydarzenie, nie tylko dla mnie. To przekaz dla mojej społeczności i kobiet z różnych stron świata, z różnym pochodzeniem, wyglądem, wychowaniem. Możemy stać razem i być gwiazdami (…) - napisała pod swoim zdjęciem na Instagramie Halima. 

Sesja jest dowodem na to, że świat mody staje się coraz bardziej otwarty dla wszystkich: modelek o innym kolorze skory, wyznaniu czy rozmiarze, co potwierdzają chociażby takie gwiazdy jak np. Ashley Graham

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.