Okładka "Sports Illustrated" przejdzie do historii. Modelka pozuje w hidżabie i burkini

"Sports Illustrated Swimsuit" to coroczne wydanie "Sport Illustrated", w którym modelki pozują w bikini. Gwiazdą najnowszego numeru jest 21-letnia Halima Aden, która ubrana jest w hidżab i burkini. To historyczny moment dla magazynu.
Zobacz wideo

Na łamach „Sports Illustrated Swimsuit” mogliśmy do tej pory oglądać takie modelki jak Gigi Hadid, Bar Rafaeli, Irina Shayk, Heidi Klum czy Kate Upton, ale również wiele, wiele innych. Nowy numer przejdzie jednak do historii. Zamiast modelki w bikini zobaczymy w nim modelkę w hidżabie i burkini. Jej historia jest naprawdę poruszająca. 

Halina Aden gwiazdą historycznego numeru „Sports Illustrated Swimsuit”

21-letnia Halima Aden jest muzułmanką, pół Amerykanką, pół-Somalijką. W 2016 roku była półfinalistką  konkursu Miss Minnesota. Zdjęcia do najnowszego numeru zostały wykonane w miejscu niezwykle ważnym dla dziewczyny. To właśnie w Watamu w Kenii Halima Aden przyszła na świat w obozie dla uchodźców. 

- Myślę o sześcioletniej mnie, która, w tym samym kraju, żyła w obozie dla uchodźców. Aby kiedyś dorosnąć i śnić swój American dream, by w końcu wrócić do Kenii i wystąpić w sesji dla „Sports Illustrated” w najpiękniejszych miejscach w tym kraju. Sądzę, że to historia, którą trudno byłoby komukolwiek wymyślić - mówiła bohaterka sesji. 

W tej samej rozmowie powiedziała, że sesja łączy modelki, a nie dzieli. 

Ta sesja udowadnia, że zakryta modelka w hidżabie może śmiało stać obok piękności w bikini. Wspólnie mogą świętować, kibicować sobie nawzajem i walczyć o sukces.

- powiedziała Halima Aden w wywiadzie dla "Sports Illustrated".

 

Pod jej zdjęciem na Instagramie pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym również od takich gwiazd jak Rihanna, Iskra Lawrence, czy Ashley Graham. 

- Nie zmieniaj siebie, zmieniaj zasady gry! Dziewczyny, wszystko jest możliwe! To, że jestem w "Sports Illustrated" to ogromne wydarzenie, nie tylko dla mnie. To przekaz dla mojej społeczności i kobiet z różnych stron świata, z różnym pochodzeniem, wyglądem, wychowaniem. Możemy stać razem i być gwiazdami (…) - napisała pod swoim zdjęciem na Instagramie Halima. 

Sesja jest dowodem na to, że świat mody staje się coraz bardziej otwarty dla wszystkich: modelek o innym kolorze skory, wyznaniu czy rozmiarze, co potwierdzają chociażby takie gwiazdy jak np. Ashley Graham

Więcej o:
Komentarze (61)
Historyczna okładka "Sports Illustrated". Halima Aden pozuje w hidżabie i burkini
Zaloguj się
 • rozczarowanyja

  Oceniono 43 razy 37

  Bzdura, to nie jest bikini tylko symbol opresji arabskiej kultury wobec kobiet, a kultura zachodnia łyka to jak młody pelikan. Symbol zniewolenia kobiet opiewany jako dorobek kulturowy...

 • kolektywnie

  Oceniono 36 razy 32

  Kobieta w burce to jak afroamerykanin w stroju KKK. Trzeba naprawdę być odpornym na fakty aby uznać takie zachowania kobiet za wyraz emancypacji.
  Kobiety w krajch islamskich dostają baty(dosłownie) za "nieskromny" ubiór a infantylne panienki w USA udają wyzwolone. Po prostu żenada!

 • cerebral.palsy

  Oceniono 30 razy 28

  Gaz wyb odświeża stare zapomniane tematy. Okładka ta została mocno skrytykowana, jako najgorsza w historii magazynu. Zły dobór kolorów, tła i tematu. Sports Illustrated jest na dnie od kilku ładnych lat. Nikt tego nie kupuje bo i po co ? Tam wieje nuda i beztalenciem. Żadnych konkretnych treści i tematów. Ta Somalijka nie jest żadną pół-Amerykanka. Obydwoje rodzice to 100% Somalijczycy. Somalijczycy słyną z tego że tworzą getta I nigdy nie integrują się. Są wyjątkowo odizolowani. Słyną też z najwyższego bezrobocia, gdziekolwiek zamieszkają.

 • grr-5

  Oceniono 24 razy 22

  Czyli Gazeta promująca gdzie się da świeckość w każdej sferze życia(bardzo słusznie zresztą) promuje jednocześnie symbol muzułmańskiego ucisku i zniewolenia kobiet.Trudno to zrozumieć.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 22 razy 20

  Bardzo fajne i postepowe. W nastepnym numerze powinno byc kamienowanie, zeby kontynuowac promocje tamtej kultury.

 • green_is_bad

  Oceniono 22 razy 20

  W porównaniu z czasami Jacquesa Cousteau, obecne kostiumy płetwonurków są jak widzę dużo ładniejsze.

 • premier_scretyna

  Oceniono 26 razy 18

  Historyczna? To wyobraźcie sobie, że modelka na okładce byłaby tak ubrana w powodu wyznawania wiary katolickiej. Czytalibyśmy teraz artykuł o ciemnogrodzie, zacofaniu, i pruderii.

 • lukasgld

  Oceniono 20 razy 16

  Ten islam nie jest taki zły. Kobiety mają tam prawo być posłuszne mężowi i rodzić dzieci. Za większe odstępstwo śmierć.

 • skutecznie.zbanowanym

  Oceniono 19 razy 15

  To mniej więcej tak jakby zrobić sesję żydówki w obozowym pasiaku. Hot!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX