Ewa Chodakowska o przemocy wobec kobiet: "Mówię głośno stop"

Ewa Chodakowska zaangażowała się w kolejny projekt. Chce walczyć z przemocą wobec kobiet w naszym kraju. Czy osoba kojarzona z wielkimi sukcesami na wielu polach odniesie kolejny tutaj?
Zobacz wideo

Ewa Chodakowska - twarz polskiego fitnessu zaangażowała się w walkę z przemocą wobec kobiet. Tym samym pokazała, że rzeczywiście interesuje się losem swoich fanek i wie, jak mądrze wykorzystać swoją popularność w mediach. - Moje działania w social mediach, od samego początku, miały za zadanie poprawić jakość Twojego życia, sprawić, że będziesz zdrowsza, silniejsza, bardziej świadoma swoich wyborów. Będziesz odważnie komunikować swoje cele! Chciałam dać Ci jasno do zrozumienia, że masz prawo o siebie dbać, znajdować dla siebie czas, realizować swoje pasje, oczekiwać od życia więcej i sięgać po więcej! Masz do tego pełne prawo! A jeśli ktos próbuje Ci to prawo odebrać przemocą psychiczną, fizyczną, seksualną, ekonomiczną, powiedz głośno: Nie zgadzam się! Nie jestem niczyją własnością! - napisała w opublikowanym na Instagramie poście Ewa Chodakowska. Pod postem od razu pojawiła się niezliczona ilość pozytywnych komentarzy:

Ewuś dziękuję Ci za tą akcję! Nie jest tak łatwo powiedzieć STOP, ale gdy to się już zrobi, warto walczyć o szczęście swoje i swoich dzieci do końca!
To co robisz jest ważne! Ludzie boją się tego tematu. Nie wierzą że taka sytuacja moglaby mieć miejsce. Dziekuje Ci za to i za to że jesteś.
Dziękuję, że mogę być świadkiem Twoich cudownych działań Ewcia. To TY jesteś nie światełkiem w tunelu, ale WIELKIM ŚWIATŁEM nadzieji i siły, które rozbudza serca tysiecy kobiet, to Ty Ewcia uczysz nas walczyć o siebie, stawać się silniejszą i lepszą wersją siebie..

O przemocy wobec kobiet w Polsce zrobiło się głośno kilka tygodni temu, kiedy popularna aktorka - Weronika Rosati - przyznała się publicznie, że była ofiarą przemocy ze strony partnera, ojca ich wspólnego dziecka. W mediach zawrzało. Nie każdy bowiem wciąz zdaje sobie sprawę, że do przemocy psychicznej, fizycznej i ekonomicznej dochodzi także w środowiskach ludzi wykształconych, dobrze usytuowanych finansowo. To wcale nie domena patologii społecznych. Ewa Chodakowska jest kolejną polską gwiazdą, która zdecydowała się wykorzystać swoją popularność, w celu innym, niż zarabianie pieniędzy. Wcześniej zrobiła to m.in.: Anja Rubik, która stworzyła głośny projekt #sexed.pl, który ma uświadomić nam jak ważna jest w Polsce edukacja seksualna. Popularność Ewy Chodakowskiej z pewnością przyniesie w temacie przemocy wiele dobrego, a to, że Chodakowska odnosi sukcesy we wszystkim, w co się zaangażuje, utwierdza nas dodatkowo w tym przekonaniu. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA