Anna Lewandowska zdradziła sposób na regenerację. "Stosuję te kąpiele od lat"

Anna Lewandowska już od kilku lat dzieli się na swoim blogu różnymi zdrowymi przepisami, ale także ciekawostkami na temat zdrowego stylu życia. Ostatnio, trenerka zdradziła czytelnikom, jaki jest jej niezawodny sposób na regenerację. Okazuje się, że Anna Lewandowska używa płatków owsianych nie tylko w kuchni.
Zobacz wideo

Anna Lewandowska jest niewątpliwie wzorem do naśladowania jeśli chodzi o zdrowy styl życia. Przykłada ogromną uwagę do regularnej aktywności fizycznej, ale także do zdrowego odżywiania i skutecznej regeneracji, co jest niezwykle istotne dla każdego sportowca. Na swoim blogu hpba.pl podzieliła się z czytelnikami swoim niezawodnym sposobem na regenerację, który stosuje od wielu lat:

Po ciężkim dniu pracy warto się zrelaksować. Ja w takiej chwili marzę tylko o gorącej kąpieli. Poniżej znajdziesz przykłady regeneracyjnych kąpieli, które stosuję od lat. Polecam je również i tobie - napisała na swoim blogu Anna Lewandowska.

Kąpiel z solą kąpielową - Sól kąpielowa to prawdziwa odżywcza bomba dla skóry. Zawiera: magnez, potas, wapń, żelazo, krzem i  jod.

Kąpiel w wywarze ze skrzypu polnego - To prawdziwa detoksykacja Twojego organizmu. Dodatkowo kąpiel w wywarze ze skrzypu polnego pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu oraz skutecznie zwalcza obrzęki. Co więcej pomaga  w walce z cellulitem! Wystarczy garść skrzypu moczyć w zimnej wodzie przez około 8 godzin. Następnie wywar zagotować i przecedzić do wanny. Kolejno dolać ciepłej wody i zażywać kąpieli przez około 20-30 minut. UWAGA! Przed wejściem do wanny koniecznie sprawdź temperaturę wody, kąpiel nie może być za ciepła! Po kąpieli należy dokładnie spłukać ciało.

Kąpiel w płatkach owsianych - Płatki owsiane mają działanie przeciwzapalne oraz złuszczające. Polecam je stosować w przypadku problemu z łuszczycą i wypryskami. Garść płatków zalej zimną wodą, zamieszaj i gotuj przez około 30 minut. Napar przecedź do wanny z ciepłą wodą przez pończochę. Polecam stosować taką kąpiel co 2-3 dni przez około 20-30 minut. Zwróć uwagę, że kąpiel nie może być za ciepła. Po kąpieli należy spłukać ciało.

Kąpiel z macierzanki - Wycisza i uspokaja. Kilka garści macierzanki zalej wrzątkiem i parz przez około 10 minut. Następnie odcedź wywar a płyn przelej do kąpieli. Kąp się 20–30 minut. Pamiętaj, kąpiel nie może być zbyt gorąca.

Kąpiel w liściach z orzecha włoskiego - Odtruwa i oczyszcza organizm. Przygotowanie jest podobne jak w przypadku kąpieli z macierzanki. Kąpieli należy zażywać przez około 20–30 minut. Również w tym wypadku kąpiel nie może być za ciepła.

Kąpiel w czarcim żebrze - Oczyszcza organizm najsilniej ze wszystkich kąpieli z listy. 100 g ostrożenia warzywnego należy gotować około 20 minut. Przecedzić do wanny i dolać ciepłej wody. Kąpiel powinna trwać około 30 minut i nie może być za ciepła.

Kąpiel w roztworze chlorku magnezu - Uzupełnia magnez i rozluźnia. Wlej wodę do wanny. Następnie wsyp 2 łyżki stołowe na wannę. Kąpiel powinna trwać około 30 minut i nie może być za ciepła.

Zobacz także: Anna Lewandowska proponuje kolejny trening. "Redukuje nielubiany cellulit"

Zobacz także: Anna Lewandowska zdradziła, co je na śniadanie

Więcej o:
Copyright © Agora SA