Anna Lewandowska z wizytą u Agaty Dudy. Trenerka: "To dla nas wielki zaszczyt"

Anna Lewandowska jako prezes Olimpiad Specjalnych Polska została zaproszona przez Pierwszą Damę Agatę Dudę na spotkanie. Trenerka nie kryła zadowolenia ze swoich zawodników.
Zobacz wideo

Anna Lewandowska jest prezesem Olimpiad Specjalnych już dobre kilka lat. Trenerka bardzo angażuje się w inicjatywę, której przewodzi. Niedawno pisaliśmy o tym, że polska reprezentacja występująca na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi otworzyła worek z medalami i zdobyła ich naprawdę dużo. To tylko dowód na to, że osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi mogą być dobrymi sportowcami, ale przede wszystkim inspiracją dla nas wszystkich. 

Agata Duda z tej okazji postanowiła zaprosić całe Olimpiady Specjalne wraz z Anną Lewandowską, zawodnikami i działaczami do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 

Anna Lewandowska z zawodnikami Olimpiad Specjalnych u Pierwszej Damy

Anna Lewandowska wraz z zawodnikami przeżywała emocje związane z Igrzyskami na żywo w Abu Zabi. Trenerka już wtedy wiele pisała o tym, jak niesamowici są polscy sportowcy. Tym razem same pochwały płynęły z ust Pierwszej Damy. 

- Dostarczyliście nam państwo niezwykłych emocji i przeżyć, ale także wiele radości i satysfakcji. Chciałam bardzo serdecznie pogratulować i podziękować za hart ducha, niezwykłą determinację, samozaparcie, zapał do walki, ale także za godną naśladowania postawę sportową i szlachetną rywalizację — mówiła Agata Duda, która sprawuje patronat nad Olimpiadami Specjalnymi Polska.

Pierwsza Dama zwróciła także szczególną uwagę na to, jak wiele trzeba mieć siły w sobie, żeby przygotować się do takich zawodów. Zdobycie medalu jest pięknym zwieńczeniem ciężkiej i czasem żmudnej pracy. 

Przygotowania do tych igrzysk to przede wszystkim długie i żmudne treningi. Pewnie czasem też chwile zwątpienia, ale państwo, którzy chcą podejmować ten wysiłek, doskonale wiedzą, że on się opłaca. Dziękuję za to pokonywanie słabości, trudności, różnego rodzaju barier. Chciałbym, żebyście państwo zawsze byli tacy otwarci i gotowi do podejmowania wyzwań — podkreśliła Pierwsza Dama. 

 

Na Instagramie Anny Lewandowskiej pojawiło się kilka zdjęć z ceremonii. Fani zwrócili uwagę na stylizację trenerki i Pierwszej Damy, bo żona Roberta Lewandowskiego włożyła biały garnitur, a żona prezydenta RP czerwony. - Idealne uzupełnienie — komentowali obserwatorzy. 

My jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom i działaczom ogromnego sukcesu Olimpiad Specjalnych Polska na minionych Igrzyskach w Abu Zabi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.