Barbara Palvin nazwana pierwszą modelką plus size Victoria's Secret. Fani są oburzeni

Barbara Palvin to modelka, która niedawno zasiliła szeregi marki Victoria's Secret. Fani bardzo ucieszyli się, że zobaczą na wybiegu modelkę o rozmiarze nieco większym niż 32/34. Nikt jednak nie spodziewał się, że Barbara zostanie nazwana modelką plus size.
Zobacz wideo

Aniołki Victoria’s Secret to elitarna grupa modelek, które współpracują z tą niezwykle popularną amerykańską marką. Tytuł Aniołka VS zdobywają jedynie nieliczne i wiążę się on nie tylko ze sławą oraz ogromnymi możliwościami zawodowymi, ale także restrykcyjnym dbaniem o swoje ciało. Mimo to, modelki z całego świata marzą o tym, żeby dostać szansę i znaleźć się w tym elitarnym gronie. W marcu, świat obiegła informacja o tym, że szeregi marki VS zasili Barbara Palvin, która zajmie miejsce top modelki - Adriany Limy. 

Barbara Palvin nazwana modelką plus size

Barbarę Palvin za pierwszą modelkę plus size marki Victoria’s Secret uznał administrator facebookowej grupy Superficial Doll, zajmującej się tematyką show biznesu i modelingu. Opublikowany post wywołał prawdziwą burzę w komentarzach. Część internautów przyznało, że Barbarę Palvin można sklasyfikować jako modelkę plus size. Jednak zdecydowana większość oburzyła się tym, że dziewczyna o normalnych rozmiarach została uznana za „plus size”. 

25-letnia modelka ma 175 centymetrów wzrostu, waży 55 kilogramów, a rozmiar, który nosi na co dzień, to standardowe 36/38. Niestety, kanony piękna rozsławiane przez ostatnie lata spowodowały, że modelka chodząca w pokazach ma być wręcz wychudzonym rozmiarem 32. Na szczęście wielu projektantów powoli zaczyna od tego odchodzić.

Barbara Palvin zmagała się z brakiem samoakceptacji

Okazuje się, że Barbara Palvin już kilka lat temu została uznana za ponadwymiarową modelkę. Węgierska modelka miała wówczas problemy z akceptacją własnego ciała. Jednak jak sama przyznała, nie uważała się za osobę grubą. Dopiero kiedy pokochała swoje ciało i zrozumiała, że nie pewnych rzeczy nie jest w stanie zmienić, poczuła się dobrze z samą sobą i zaczęła osiągać naprawdę duże sukcesy w modelingu..

Kiedy zaakceptowałam swoje ciało, poczułam się znacznie zdrowsza i lepsza niż dotychczas - mówi modelka. 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.