Victoria's Secret ma nowego aniołka. Ciało Barbary Palvin różni się od innych modelek

Barbara Palvin to węgierska modelka, która właśnie wstąpiła w szeregi aniołków Victoria's Secret. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odbiega sylwetką od innych modelek.
Zobacz wideo

Do tej pory do grona aniołków Victoria's Secret zazwyczaj wybierane były modelki, które miały bardzo szczupłe i wysportowane ciała. Do tego oczywiście musiały być piękne i seksowne. Z tego właśnie słynie bieliźniana marka. Podczas zeszłorocznego pokazu doszło jednak do dwóch niespodzianek. Pierwszą z nich był udział modelki z bielactwem, Winnie Harlow. Jej angaż do jednego z najważniejszych pokazów w roku był przykładem tego, jak bardzo otworzył się świat mody. Druga to Barbara Palvin, modelka, której sylwetka odbiega od pozostałych. Dodajmy, że Palvin chodziła po wybiegu Victoria's Secret już w 2012 roku, ale nigdy nie była oficjalnym aniołkiem. Została nim dopiero teraz. 

"Victoria's Secret wspierają to, jak wyglądam i jaką jestem osobą" 

Barbara Palvin nie jest modelką plus size, ale nie nosi również rozmiaru 34. Chciałoby się powiedzieć, że wygląda nadzwyczaj normalnie. Niestety, to kanony piękna powielane przez kilkanaście lat spowodowały, że modelka chodząca w pokazach ma być chuda. Na szczęście wielu projektantów od tego odchodzi, a do tego grona właśnie dołączyła jedna z najbardziej seksownych marek na świecie, czyli Victoria's Secret. 

Barbara Palvin została nowym Aniołkiem Victoria's SecretBarbara Palvin została nowym Aniołkiem Victoria's Secret fot. Guy Aroch/ materiały prasowe Victoria's Secret

Barbara Palvin w rozmowie z "People" mówi, że jest dumna z tego, że współpracuje z marką, która rzeczywiście wspiera piękne kobiety i różnorodne ciała. To dla niej tym bardziej ważne, że modelka sama walczy z tym, co obecnie promowane jest w social mediach, czyli idealne, szczupłe ciała kobiet, które często są po prostu magią Photoshopa.

Choć Barbara jest już dobrze znana w świecie mody (karierę zaczynała jako 13-latka), to przez dłuższy czas miała problem z akceptacją swojego ciała. W wielu wywiadach podkreślała, że wręcz toczyła z nim walkę. Wszystko się zmieniło, kiedy zaczęła je po prostu akceptować. 

Kiedy zaakceptowałem swoje ciało, poczułam się zdrowsza i lepsza niż dotychczas

- mówiła modelka. 

Jej marzenia się spełniły

Zaproszenie modelki, która nie nosi rozmiaru 34 czy 36, do współpracy z marką, która kojarzona jest głównie z bardzo szczupłymi kobietami, to ogromny krok w stronę ruchu body positive. Barbara Palvin i jej historia może być również nadzieją i inspiracją dla innych modelek, które, tak jak ona kiedyś, tylko marzyły o tym, by być jednym z aniołków Victoria's Secret. 

- Kiedy miałam 13 lat, zobaczyłam pokaz mody Victoria’s Secret i powiedziałam sobie, że pewnego dnia tam dotrę. Trzy lub cztery lata później po raz pierwszy współpracowałam z Victoria’s Secret PINK. Teraz czuję, że to było moje przeznaczenie. Victoria’s Secret zaprosiła mnie w idealnym momencie, ponieważ teraz w końcu jestem zadowolona z siebie i swojego ciała -  wyznała modelka.

Ten rok może być dla 25-latki przełomowy, bo większość aniołków angażowanych jest przez najlepszych projektantów do swoich kampanii czy pokazów. Barbarę Palvin z pewnością zobaczymy również w grudniu podczas pokazu Victoria's Secret. 

ZOBACZ TEŻ: Była koszykarka aniołkiem Victoria's Secret

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.